Erkek Adam Kolye Takar Mı ?

Erkek Adam Kolye Takar Mı ?
Haziran 19 23:49 2016

Bir erkek kolye takmalı mı ? Takarsa ne olur ? Modanın artık televizyonda yedi yirmidört tartışıldığı bir çağdayız. Öyle ki günlük giysiler bile televizyonda eleştiriliyor, özel günlerde nasıl giyileceğinden, gece nasıl giyinileceğine kadar herşey konuşuluyor. Buna karşın bütün bu eleştiriller hep kadın giyimi üzerine. Henüz Türkiye’de televizyonlarda erkek giyimi ve aksesuarları üzerine çekilmiş bir programa rastlamadım.

Erkek giyiminin bu kadar konu dışı kalması ile bazı sorular hep aklın köşelerinde kalıyor. Acaba bir erkek kolye takabilir mi ? Takarsa nasıl bir şey takmalı ? Bu yazımda bu konu üzerinde durmak istiyorum. Hatırlarsanız seksenli yıllarda altın veya altın rengi erkek kolyeleri modaydı, yani altın zincir bir kolye takan erkek garipsenmezdi. Aksine altın saat ve altın kolye takmak gösteriş halini almıştı. Şimdilerde ise erkekler arasında kolyenin yeri önemini yitirmiş durumda.

İşin aslını konuşacak olursak, 21. yüzyılın getirdiği özgürlük çağı transeksüellerin daha göz önüne gelmesine daha çok gündemde olmasına sebep oldu. Normalleşen günlük konuşma dilinde sıkça gay ve homo gibi terimler duyabiliyoruz. Bu tarz söylemler erkek bilinçaltında acaba şunu taksam yanlış mı anlaşılırım, bunu giysem ne derler sorularının oluşmasına sebep oldu.

Şahsi fikirlerime gelecek olursak, bir erkek kolye takabilir. Buna rağmen takılan kolyenin erkeksi figürlerden oluşmasına özen gösterilmeli, kurşun, silah, tuğra, askerlik, box, denizcilik, bıçak figürlü kolyelerin erkeksi yönü ağır bastığından. Bağrı açık bir gömlek ile kullanıldığına daha mantıklı karşılanacaktır.

  Niyet Etmedim Orucumu Bozabilir Miyim?
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.