Etraftaki Büyük Şirketlerin Kurucusu ve Sahibi Kim?

Dünyada yer alan insanlardan bazıları sıradan bir hayat yaşarken, adları sanları kısa bir zaman sonra yok olurken; bazıları ise yaptıkları eserlerle veya işlerle gerçekten büyük etkiler uyandırmaktadırlar. İşte bu kişiler kendilerinden yüzlerce yıl bahsettirebilecek kadar büyük işler başarmışlardır.

Peki her zaman önümüzde olan, nimetlerinden faydalandığımız eserlerin arkasındakileri kim kurdu? Bunca zaman gözümüzün önünde olan bu eserlerin nasıl kurulduğu, kim tarafından kurulduğu, nerede ve ne zaman meydana geldiği gibi sorularımız her zaman aklımızda olacak. İşte bu gibi sitelerin cevabını bulabileceğiniz “Kim kurdu” sitesi tüm bu cevapları bulabileceğiniz yegane yerdir.

Mesela daha önce hiç düşündünüz mü? Dünyaca ünlü Porsche araba markasının kurucusu kim, bu şirketin bugünkü sahipleri kimler diye. İnanamayacaksınız ama bu kişi bir musluk tamircisinin oğlu! Üstelik kendisi de ne bir okul okumuştur ne de bir tahsilatı ya da önceden kaynaklı sermayesi vardır. Buna rağmen bu adam azimle, inançla çabalamış ve sonunda yetenekleri sayesinde başarıya ulaşmıştır. 2013 yılında Porsche ailesi şirketi ünlü alman devi Volkswagen’e 13 milyar dolara satmıştır. Düşünün tamircilikten nereye gelinmiş… İşte bu ve buna benzer sayısız hikayenin yer aldığı siteden özel şirketlerin sahibi kimsorusuna cevap bulabilirsiniz.

Sitenin bir diğer özelliği eğer sizinde Dünya’da ya da ülkede büyük etkiler uyandıranilecek girişiminiz, şaheseriniz var ise bunu buradan ücretsiz yayınlayabilirsiniz. Böylelikle isminiz ve eseriniz kalıcı olarak tarihte yerini alabilir.

O kadar büyük, devasa şirketlerin kuruluş hikayelerini okurken çok şaşıracaksınız. Zira bu şirketlerin hemen hemen hepsinin arkasındaki isim genelde çok eziyetler çekmiş ya da çok azimli bir şahsiyet çıkıyor.

Bazıları ise inanamyacağımız kadar çok şansa sahip. Mesela Google ve Facebook gibi şirketlerin sahiplerinin melek yatırımcılar tarafından sitelerini kurduktan 3-5 ay sonra milyon dolarlarla desteklenmesi gerçeği gibi!

  Clear Defile Reklamında Oynayan Kadın Kim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.