Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri
Ağustos 24 13:32 2016

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri. Dişlerimiz en çok dikkat çeken ve önem taşıyan organlarımızdır. Yemek yerken ve konuşurken dişlerimizin tam olması gerekir. Aksi halde çene yapımız bozularak bir açıdan sorun yaşamaya başlarız.

Kimyasal yöntemlerle dişleri beyazlatmak, diş sorunlarını gidermek ya da çene yapısını düzenlemek için bir çok uygulama yapılır. Özellikle dişlerin beyazlatılması için kullanılan yöntemler, diş minelerine zarar verebilmektedir. Diş beyazlatmak için doğal olmayan bir beyazlık sağlanması aslında çok gerçekçi bir görünüm sağlamaz. Ancak insanlar bu uygulamayı yaptırmakta ısrar ederler.

Diş beyazlatma yolları arasında en popüleri lazer tedavileridir. Ancak bunları tercih etmeyenler için doğal yollar da işe yarayabilmektedir.

Diş Beyazlatmaya Yarayan Doğal Ürünler

Evde diş beyazlatma yöntemleri arasında en bilindik olanı çilektir. Çileği yiyerek ya da dişlerinize sürerek tartarları yok edebilir, dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Karbonatı da ekleyerek dişlerinize daha iyi bir beyazlık sağlayabilirsiniz. Çileği karbonata batırıp dişlerinize iyice sürerek, temizlenmesini ve beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz çileği ezerek de karbonatla karıştırıp dişlerinize sürebilirsiniz. En çok sevilen dişler, aşırı beyaz olmayan dişlerdir. Bu nedenle doğal beyazlık için bitkisel yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Diş Bakımı Nasıl Olmalı?

Dişlerimizi fırçalamak için öncelikle tüm kılları eşit boyda olan bir diş fırçası seçmeliyiz. Pille çalışan fırçalar oldukça idealdir.

Ayrıca günde iki kez fırçalamamız gereken dişlerimizi, yüzeysel değil derinlemesine fırçalamamız gerekmektedir. Diş fırçalarken en az iki dakikamızı ayırmamız, daha sonra ağız çalkalama suyu kullanarak iyice dezenfekte etmeliyiz. Dişlerimizin doğal beyazlığı bembeyaz değildir. Bu nedenle kimyasal işleme gerek kalmadan diş beyazlatma yöntemleri kullanarak daha canlı bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Diş beyazlatmak için kullanabileceğiniz diş macunları da vardır. Bu ürünler de iyi bir sonuç verebilir.

  Korona Atlatılacakken AVM'ler Açılmalı Mı?
  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

1 Yorum

  1. Deniz
    Nisan 24, 10:20 #1 Deniz

    signalin diş macunları çok güzel ama bazen çok pahalı oluyor

    Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.