Fiat Egea Adblue Nereden Doldurulur ?

fiat egea adblue nereden doldurulur

Fiat Egea’da adblue dolum yeri yakıt dolum kapağının içinde yakıt dolum kapağının hemen solundadır. Yakıt dolum kapağından daha küçük bir depo kapağı göreceksiniz bu adblue içindir. Eğer kendiniz doldurmak istemiyorsanız bidon şeklinde veya pompadan adblue alırken satın aldığınız yerdeki görevli personeller mutlaka size yardımcı olur.

Adblue doldururken mutlaka kaliteli ve markalı ürünler seçtiğinizden emin olun. Kalitesiz ürünler kullanmak veya su gibi başka sıvılar doldurmak aracınıza çok büyük maddi zararlar verebilir. Adblue çevreye verilen zararı azaltmak amacıyla kullanılan egzozdan çıkan gazla çıkmadan önce etkileşime girerek emisyon değerlerini düşürmek amacıyla kullanılır.

Fiat Egea Adblue Nasıl Doldurulur ?

Yakıt dolum kapağını açın iki adet kapak göreceksiniz soldaki küçük olan adblue içindir. Genellikle adblue işareti, yazısı veya resmi olur. Bu kapağı açın ve satın aldığınız adblue ürününü doldurun. Daha sonra kapağı kapatın. Hepsi bu kadar. Adblue bittiğinde aracınız kesinlikle çalışmayacaktır. Yolda kalabilirsiniz. Eğer aracınız adblue seviyesini göstermiyor ise korkmayın düşük seviye kaldığında size adblue doldurun diye uyarı verecektir ve sizi en yakın yakıt istasyonuna kadar kesinlikle idare edecektir.

Uzun yola çıkmadan pompadan satılan adblue tercih edip ne kadar eksik ise o kadar adblue satın alabilirsiniz. Eğer bidon alırsanız ve bidon fazla gelirse mecburen bidonu saklamak zorunda kalırsınız. Kaliteli bir markanın pompasından adblue almak daha mantıklı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.