Fiat Linea Merkezi Kilit Açmıyor Ama Kilitliyor

Fiat Linea Merkezi Kilit Açmıyor Ama Kilitliyor
Nisan 16 22:16 2016

Bugün Fiat Linea araçlarımızdan birinde bir sorun ortaya çıktı. Aracı uzaktan kumandadaki açma tuşuyla açmaya çalıştık açılmadı. Kapıdaki kilit de bozuk olduğundan resmen aracı açamadık. Bir şekilde aracı açmak zorunda olduğumuzdan bagajı açıp koltuğu yatırıp arka kapıya uzandık. Problemi kısaca şöyle anlatayım. Merkezi kilit hem kumandadan hem içerden kapıları komple kilitliyor hiçbir sıkıntı yok fakat kumandadan açma tuşuna basınca farlar yanıyor ama tepki ses falan hiçbir şey olmuyor. Merkezi kilit kilitliyor ama açmıyor.

Aracı bu şekilde kullanamayacağımızdan en yakın elektrikçiye gittim. Usta, bu soruna oto kilitçiler bakar dedi. İş yerine geri döndüm ve aracın şöför kapısını söküp sağına soluna mekanik bir sorun var mı diye baktık. Görünürde hiçbir sorun yok. Kapıyı geri topladık ve sanayiye gittim tekrar. 2 ayrı ustaya daha gösterdim, ilk defa böyle birşey gördüklerini söylediler. En son 1 usta daha buldum o da şöyle söyledi; direksiyonun altındaki beyinde sorun var. Söküp bakacağız tamir olursa 200 TL civarı, olmazsa çıkma bulursak 600 TL civarı ve hiç olmadı orjinalı bin küsür lira. Daha sonra aracı getiririm deyip ayrıldım fakat halen araştırma aşamasındayım.

İnternette biraz da yabancı siteleri araştırdım, kimisi bazı diyotların sıcakta zarar gördüğünü yazmış. Bulduğum en umut verici şey kapılara giden kablolardan birinin çıkmış olabileceği idi fakat bende işe yaramadı. Halen çözüm arıyorum.

  TinyScan Nedir ? Nasıl Kullanılır ?
Yorum Yap

3 Yorum

 1. mesut
  Aralık 22, 22:41 #1 mesut

  Merhaba tekno bilim sorunu çözebildiniz mi? Benim de Fiat albea marka aracın kapilari kitliyor ama açmiyor

  Bu yoruma cevap ver
 2. İlker
  Haziran 07, 16:33 #2 İlker

  Sorun çözümü bulundu mu aynı sorundan mağdurum çok değişik bı sorun

  Bu yoruma cevap ver
  • Teknobilim
   Haziran 08, 10:15 Teknobilim Yönetici

   Malesef, çözüm bulunamadı. Yalnız, belirli dönemlerde normale dönüyor, nedenini bilmiyoruz.

   Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.