Fiat Linea Motor Kulağı Değiştirdim

Fiat Linea Motor Kulağı Değiştirdim
Kasım 23 11:38 2014

Arabayı kullanırken diyelim ki 4.viteste 100 km/h hızla gidiyorum, ayağımı gazdan çekip tekrar basınca bir lok lok ses geliyor işte bu ses motor kulağından geliyormuş.
Gaza basınca oynayan motoru bu kulaklar tutuyor eğer iyi durumda değilse kauçuk kısmı aşınmış oluyor hareket sırasında ortadaki demir etrafındaki demire değiyor. Sanayide parçacı satın alıp bir ustadan değiştirmesini istedim. Mükemmel bir değişim oldu. Şimdiye kadar başımı ağrıttığıma değmezmiş. Eğer gaza basıp çektiğinizde ve kalkış yaparken kötü sesler çıkıyorsa bir an önce kontrol ettirmenizi öneririm. Genelde bazı ustalar şöyle kontrol ediyor. Sizden el freni çekip kalkış yapar gibi debriyajı kaldırıp kaldırıp basmanızı isterler, motor şasiye bağlı olduğu yerlere göre ne kadar esniyor görmek isterler.

Neden motor kulakları var ? Genelde 3 noktada motor kulağı vardır, bunlar olmasaydı motor kucağınızda çalışıyor gibi hissedersiniz.

Blogumu beğendiyseniz abone olmayı unutmayın lütfen.

  Fiat Aegea Mı Egea Mı ?
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.