George Martin Kimdir ? Neden Ünlü ?

George Martin Kimdir ? Neden Ünlü ?
Mart 09 14:04 2016

george-martin-kimdir-neden-ünlüGeorge Raymond Richard Martin (d. 20 Eylül 1948), ABD’li yazar ve fantezi, korku ve bilim kurgu senaryo yazarı. Kendisi en çok Türkçeye Buz ve Ateşin Şarkısı olarak çevrilen ve daha sonra Game of Thrones adıyla dizisi çekilen A Song of Ice and Fire isimli epik fantezi roman serisinin yazarı olarak bilinir. Martin, Time tarafından “2011’in en etkili 100 kişisi” arasına seçilmiştir. Buz ve Ateşin Şarkısı serisi ile daha çok adını duyurmuştur.

3 Ocak 1926’da doğan George Martin, bir marangozun çocuğu olarak Kuzey Londra’da Holloway’de dünyaya gelmiştir. Beatles grubunun demo kaydı ilk kez duyduktan sonra ünlü grubun dünya çapındaki başarıya ulaşmasına yardımcı olan George Martin, grup için 700’den fazla kayıta imza attı. Sadece Beatles için değil, Shirley Bassey, Cilla Black ve “Gerry and the Pacemakers” için de çalıştı. Ancak Beatles grubunun çalışmalarının hemen hemen hepsinde yer aldığı için Beatles grubunun beşinci üyesi olarak da anılır.

 

  Yeni Evlenenler Bunları Yaparak Para Biriktirebilir
Yorum Yap

1 Yorum

  1. Aydın Tel Çit
    Mart 20, 14:33 #1 Aydın Tel Çit

    60’lı yılların popüler müzik grubu The Beatles albümlerinin unutulmaz yapımcısı

    Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.