Gmail Hesabınızı 3 Adımda Güvenli Hale Getirin

Gmail Hesabınızı 3 Adımda Güvenli Hale Getirin
Ekim 29 11:44 2019

Gmail hesabı nasıl güvenli hale getirilir ? Bu yazımızda bundan bahsedeceğiz. Aşağıdaki 3 adımı uygulayarak Gmail hesabınızı güvence altına alabilirsiniz. Öncelikle bunun neden önemli olduğunu açıklayalım. Google’ın sunduğu mail servisi olan Gmail’in yaklaşık 1.2 milyar aktif kullanıcısı var. Bu mail hesaplar üzerinden diğer sitelere kayıt olduğumuz için şifreler mail adresine gönderilmekte. Eğer mail hesabımızı kaybedersek, mail adresimizle kayıt olduğumuz internet sitelerindeki üyeliklerimize de ulaşamayız. Peki ne yapmalıyız ?

  1. Hesap doğrulama yöntemlerinin hepsini kullanın
  2. Güvenlik taraması yapın
  3. Hesabınıza erişimi olan uygulama ve cihazları kontrol edin.

1’den başlayalım, hesap doğrulama yöntemlerinin hepsini kullanın, kurtarma telefon numarası, kurtarma e-postası ve güvenlik sorusu bilgilerinizi girin. Hesap yönetim sayfanıza gidip, soldaki menüden güvenlik sekmesine girin ardından cep telefonu aktivasyonu yapın, alternatif bir mail adresiniz var ise onu kurtarma maili olarak kaydedin ve güvenlik sorusu alanını doldurun. Bunlar ilerde hesabınız çalındığında veya şifrenizi unuttuğunuzda çok lazım olacak.

2.si, güvenlik taraması yapın, https://myaccount.google.com/ adresine gidin. Hesabınıza giriş yapıp soldaki menüden güvenlik sekmesine girin. Sayfanın üst kısmında öneriler içeren bir sekme olacak. Aşağıdaki resme bakarak sayfada ilgili kısmı bulabilirsiniz. Başlayın butonuna basarak, google’ın güvenlik önerilerini sunmasını isteyin. Eğer herhangi bir sorun bulunamadı diyor ise doğru yoldasınız.

gmail güvenlik ayarları nasıl yapılır, google hesabı kurtarma, gmail kurtarma, gmail hesap kurtarma

3. yöntem, hesabınıza erişimi olan uygulama ve cihazları kontrol edin. Umuma açık mekanlarda bulunan bilgisayarlardan, şajınız bitiği için arkadaşınızın cep telefonundan, çıktı almak için kırtasiyenin bilgisayarından veya bunların dışında size ait olmayan bir cihazdan google hesabınıza giriş yapmış ve bunu unutmuş olabilirsiniz. Güvenlik sekmesi girin ve sayfanın altında bulunan Cihazlar başlıklı alanı inceleyin tanımadığınız tüm cihazlardan çıkış yapın. Bu hesabınızın güvenliği için hayati önem taşır.

  Ses Kısıklığının Nedenleri ve Tedavisi

Ekstra güvenlik önlemleri var mıdır ?

Evet, google hesabınızı daha güvenli bir şekilde kullanmak için iki ekstra seçeneğiniz daha var.

  1. İki adımlı doğrulamalı giriş
  2. Cep telefonu ile giriş

Bu yöntemleri de yine Güvenlik sekmesinden aktif hale getirerek, google servislerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu önlemleri sakın göz ardı etmeyin, kafanız rahat olsun.

  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.