İçimiz Dışımız İnşaat Reklamı Oldu

İçimiz Dışımız İnşaat Reklamı Oldu
Mayıs 24 22:30 2014

Televizyonda her 3 reklamdan biri inşaat reklamı oldu, farkında mısnız ? Hayatım boyunca hiç bu kadar art arda ev reklamı izlediğimi hatırlamıyorum. Sürekli lüx, yeni, özel ve eşsiz olarak nitelendirilen binaların tanıtımları gösteriliyor. Fiyatlarına bakıyorum milyon dolar olmuş. İster istemez merak ediyorum, her gün bu kadar yeni proje çıkıyor “Yahu bunları kimler satın alıyor ?” sektörlere az çok bakıyorum borsaya bakıyorum arazi fiyatları hakkında az çok bilgim var ama yinede merak ediyorum bunları kimler alıyor. 600.000 USD olan bir daireyi alacak maaşla çalışan kişi zaten yok gibidir, peki ya geri kalan  ?

Şimdi bir çok arkadaşımız diyecek ki, Türkiye’de zengin çok alırlar. Ben şahsi fikrimi söyleyeyim; Irak’ta biten savaşın ardından her taraf lüx daire projeleri ile doldu ve inşaat çok hızlı ilerliyor. Bizde ise savaşa gerek yok, ekonomi tam anlamıyla yabancıların eline geçtiğinden bu inşaatlar yabancılar için inşaa ediliyor.

Süper lüx daireler avrupada bile olmayan yüksek standartlarda inşa ediliyor, kendi vatandaşımız evi yıkılıp yerine bunlar yapıldığı için parası yetmiyor ve şehir dışına uzaklaşmak zorunda kalıyor. Aynı şekilde zengin vatandaşlarımızda al sen şu parayı git başka yerde arsa al ev git buradan demeye getiriyorlar.

 Paramız Değersiz

1 USD yaklaşık 2 TL ve EURO yaklaşık 3 TL. Yani senin kazandığının yarısı veya 3’de biri kadar parayı yurt dışından getiren yabancı senin sahip olamadığın eve sahip oluyor hem de senin mahallende. Burada milliyetçi davranıyorsun demeyin, bu lüx rezidanslar yakın gelecekte yabancı insanlarla dolacak. Sonra dillerini bilen marketler türeyecek, sonra araçlarına uzun süre kalma izni de verilir. Kendi toprağımızda misafir konumuna gelmekten korkuyorum gerisi hikaye.

  Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Püf Noktaları Nelerdir ?
  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.