Instagram Hikaye Kalitesi Düşüyor İse Çözümü

instagram hikaye kalitesi düşüyor arttırma yükseltme

Instagram hikaye kalitesi nasıl arttırılır, instagram kalite arttırma, instagram hikaye kalitesi arttırma, instagram hikaye kalitesi yükseltme nasıl yapılır ? Bu konuya değineceğim.

Instagram kullanırken hikaye atıp daha sonra hikayenizi izleyin, görüntü kalitesi düşük mü ? Birazdan yapacağımız ayarlar bu sorunu çözeceğiz.

Android veya iphone (ios) fark etmez. Hikaye atarken uygulamanın içinden kamerayı açabileceğimiz gibi daha önce çektiğimiz bir videoyu da kullanabiliriz. Önemli olan video çözünürlüğünün yüksek olması. Daha önce çektiğiniz videonun da kalitesi yüksek ise ve yine de kalite düşerek yükleme yapılıyor ise instagram’daki şu ayarları bu hale getirin.

Instagram Hikaye Kalitesi Yükseltme

Instagram uygulamasını açın, sağ alttan profilinize dokunun, sağ üstten ayarlara dokunun, hesaba girin, veri kullanımına girin. Daha az hücresel veri kullan seçeneğini kapatın, yüksek kalitede yüklemeler kapalı ise açın.

Hepsi bu kadar, bu ayarlara rağmen hikayeniz kalitesiz yükleniyorsa o an instagram sunucuları yoğun olduğu içindir daha sonra tekrar yüklemeyi deneyin.

Unutmayın, önemli olan internetinizin UPLOAD hızıdır kaliteli bir internet hizmeti aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz ama UPLOAD hızınız düşük olabilir.

Instagram sunucularının yoğun olmadığı ve UPLOAD hızınızın en yüksek olduğu anda en kaliteli hikaye yüklemesi gerçekleşir.

Çözünürlük Nedir?

Ekran çözünürlüğü o ekranın yatay ve dikey eksende kaç piksel içerdiğini ifade eder. Fotoğraf ve video çözünürlüğü ise o dosyanın yatay ve dikey ölçülerinin kaç piksel olduğunu ifade eder. Eğer telefonunuzun en yüksek çözünürlük ayarında çekim yapmıyorsanız ayarlardan kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Telefon modeline göre ayarların yeri değişebilir, kamera ayarlarına girerek erişebilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler, yorum yapmayı unutmayın.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments