Instagram Yakında Silinenler’i Toplu Silme

instagram yakında silinenleri toplu silme

Telefonumda gereksiz şeyleri silmek için saklama alanı planına baktım. O da ne ? Instagram uygulamam, WhatsApp’dan bile fazla yer kaplıyor neredeyse 2 GB ! Hemen bu işi çözmek için yola koyuldum.

Instagram programında fark ettim ki şimdiye kadar attığım bütün hikayeleri arşivde öylece duruyor. Yüzlerce hem de !

Tek tek silinmesini istediğin hikayeleri açıp sağ altta seçeneklere basıp sile bastım ve onayladım. Kurtuldum mu hayır !

Bu nasıl bir işkence !

Tek tek arşivden hikayeleri siliyorsunuz ve bu hikayeler tek dokunuşla boşaltabileceğiniz bir çöp kutusuna değil de, “Yakında Silinenler” adlı bir bölüme atılıyor. Güya 30 gün sonra otomatik silinecekmiş, kim bekleyecek bu kadar ? Üstelik 30 günü geçenler de silinmiyor.

Profilinizdeki menüden “Hareketlerin” alanına gidin ve aşağıdaki “Yakında Silinenler” bölümüne girin, sildiğiniz bütün hikayelerin burada toplandığını göreceksiniz. Tek tek yine bunları açıp sağ alttan seçeneklere girip sil deyip bir de onaylamanız gerekiyor.

Neden arşivdeki hikayeleri içine girmeden hızlıca seçip tek dokunuşla imha edemiyorum ?

Instagram son güncellemesinde bile bu sorunu çözmedi çünkü sizin ürettiğiniz içerik Instagram’ın hayatta kalmasını sağlıyor ve ürettiğiniz içeriği silmemeniz yani sosyal medyayı aç bırakmamanız için silmenizi elinden geldiğince zorlaştırmış !

Sonuç olarak instagramda yakında silinenleri toplu silme diye bir şey şimdilik mümkün değil. İnternette gördüğünüz “şöyle bir uygulama var indir şifreni gir hepsini siliyor” tarzı hikayelere de bilgilerinizi kaptırmayın.

Eğer üşenmeyip hepsini silerseniz bir daha aynı sorunu yaşamamak için ayarlardan hikayelerin bir kopyasını sakla seçeneğini iptal edin. Kolay gelsin.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments