iPhone Güncelleme Yapılmazsa Ne Olur ?

iphone güncelleme yapılmazsa

Apple yazılım tarafında çok güçlü bir şirkettir. Cihazlarının bu kadar çok satmasının öne çıkan sebebi cihazlarının tasarımı değil yazılımının rakiplerine göre daha sorunsuz olmasıdır. Hal böyle olunca sürekli açıklarını kapatmak, keşfedilen sorunları çözmek ve daha güvenli hale getirmek amacıyla geliştirmeler yapılmaktadır.

Hazırlanan geliştirmeler güncelleme adı altında cihazlara yüklenmektedir. Bazen hem yazılımsal hem de görsel geliştirmeler yapıldığından temada da değişiklikler olabilir. Bu güncellemeleri yüklemek zorunda değilsiniz ama yüklemeniz geliştiriciler tarafından tavsiye edilmektedir. Belli bir tarihten sonra da yüklemek zorunda kalırsınız. Neden mi ?

iPhone Güncelleme Yapmazsak Ne Olur ?

iOS güncellemelerine karşın kullandığınız aplikasyonlar da güncelleme çıkarır. Neredeyse tüm uygulamalar güncelleme yayınlarlar ve bu geliştirmeler iOS’un son sürümü ile uyumlu çalışmak üzere yapılır. Siz iPhone’unuzu güncellemediğinizde bu güncellemeleri de yükleyemezsiniz. Zaman zaman bazı uygulamalar , eğer bu uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorsanız son sürüme güncelleyin diyebilir. Güncelleme yapmak için de iOS’un son sürümüne geçmeniz istenir.

Gerçekten güncelleme yapmak faydalı mıdır ?

Evet. Cihazınızdaki güvenlik açıkları sık sık yayınlanan güncellemeler ile kapatılır. Milyonlarca satır koddan meydana gelen yazılımlar en ufak bir hatada risklere açık hale gelebilir. Bazen bir hata güncellemenin yayınlanacağı tarihe kadar keşfedilmemiş olabilir, böyle durumlarda fark edilir edilmez yeni bir güvenlik güncelleştirmesi yayınlanır.

Ben kendi cihazlarımı sürekli güncel tutmaya çalışıyorum. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments