iPhone Şifresi Nasıl Çözülür ? iOS Ekran Kilidi Kırma

iPhone şifresi nasıl kırılır ? iPhone ekran kilidi nasıl çözülür ? Bu sorunun cevabı uzun zamandır tartışılıyor. Tartışamalara son vermek adına önce bazı hususlara açıklık getirelim. Pisayada gezen iphone şifre çözme başlığı altındaki yazıların bir çoğu artık geçerli değil çünkü çoğu yabancı medyada tespit edilen açıkların popüler hale gelmesinin ardından yerli medyaya tercüme edilen yazılardan oluşuyor.

Açıkların yakalandığı doğru, örneğin şifre sorarken sim kart çırkarmak veya şifre ekranındayken siriye saati sorup oradan başka menülere gitmek gerçekten büyük açıklardı fakat bu açıklar yayıldıkça önüne kısa zamanda geçilip her güncelleme sürecinde bu hatalar da giderildi. Peki gerçekten iphone şifresini unutan biri iphone’unu nasıl açacak ?

iPhone’u açmak mümkün fakat bunun tek yolu herşeyden vazgeçmektir. Apple kendi web sitesinde şu ifadeyi kullanıyor:

Parolanızı unutmadan önce yedekleme oluşturmadıysanız aygıtınızın verilerini kurtarmanın herhangi bir yolu yoktur. Bu durumda aygıtınızı silmeniz gerekir. Aygıtınızla beraber tüm verileriniz ve ayarlarınız da silinir.

İşin ilginç tarafı şu, zaten iPhone’u daha doğrusu iOS işletim sistemini bu denli popüler yapan alametifarikası şifresinin asla kırılamaması. Eğer br iphone sıfırlanır ise şifre kırılmış olur ama içindeki bütün bilgi ve dosyalarınız da tarihe karışır.

Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için iPhone cihazınızı iTunes yüklü bilgisayarınız ile sık sık eşleştirin ve yedek alın. Olur da şifreyi unutursanız, telefon sıfırlandıktan sonra tekrar bu yedeği içine atabilirsiniz.  Sizin anlayacağınız iphone şifresi çözme gibi bir durum mümkün değil. Eğer iphone ekran şifresi kırma uzmanıyım diyen biri varsa ve dosyalarınızla biligilerinizi de geri yüklüyorum diyorsa hemen gitsin Apple’da işe başlasın. Zira yakaladığı açıkla telefon başına 100 TL para kazanacağına ömür boyu harika bir işte çalışmış olur.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.