İsimtescil’den Domain Transferi Nasıl Yapılır ?

İsimtescil’den başka bir firmaya domain transferi nasıl yapılır ? İsimtescil’de bulunan alanadınızı başka bir firmaya taşıyabilirsiniz. Bunun için isimtescil’de gerekli işlemleri yaparak transfer kodunu elde etmelisiniz ve yeni firmada hesap oluşturup içeri domain transferi bölümüne ulaşmalısınız. Ardından transfer kodunu girerek transferi tamamlamış olursunuz. 

Peki isimtescil’den domain transfer kodu nasıl alınır ? Hemen adım adım gösterelim. Çok basit bir işlem olduğunu belirterek birinci adıma geçiyoruz. İlk adım http://www.isimtescil.net/ adresine girmek .Ardından sağ üstteki Üye Girişi butonuna tıklayın, bilgilerinizi girin ve giriş yapın. Bir sonraki adım Domainlerim’e tıklayın.

Domainlerim’e tıkladıktan sonra gelen ekranda domainleriniz listelenecek. Transfer edilecek domaininizin izasında Detaylı Yönetim’e tıklayın.

isimtescil domain transferi nasıl yapılır 3

Gelen ekranda sol sütundaki menüden Transfer Şifresi’ne tıklayın.

isimtescil domain transferi nasıl yapılır 4

Bir sonraki ekranda TC Kimlik Numaranız veya Güvenlik Kodunuzu yazın. İşleme devam et tuşuna bastığınızda 3 aşamalı bir işlem başlayacak. Size neden transfer yaptığınız sorulacak, buradan herhangi bir sebebi seçip bir sonraki aşamaya geçin bu aşamada gerçekten emin misiniz tarzında bir caydırıcı ile karşılaşacaksınız, en attaki biliyorum devam et linkine tıklayın ve transfer kodunuz mail adresinize gönderilecek.  Bu kodu, geçmek istediğiniz firmada domain transferi işlemi yaparken kullanacaksınız. Domain transferi süresi 15 günü bulabilmektedir. Kolay gelsin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.