İşte O An Fatal Error Verdim

Temmuz 14 20:55 2014

Geçen esnaf bir abimizin dükkanında dost meclisinde sohbet ediyoruz. Konumuz köşeyi dönmek üzere, kim zengin olmuş, kim parayı vurmuş falan muhabbet ilerliyor. Yani bizde herkes gibi ondan bundan konuşuyoruz, esnaf abimiz ayıptır söylemesi Recep İvedik’den hallice bir anadolu insanı. Gelelim asıl meseleye, abi bir konuya girdi ve olaylar şöyle gelişti…

“Sene işte hatırlamıyorum eski zamanlar Aksaray’daki Mercedes farbrikasında üretilen kamyonlarda kronik bir sorun oluşmuş, motor hararet yaptığından bütün kamyonlar sıraya girmiş, herkes haftalarca zaman veriliyormuş sıra o denli uzamış. Bu sırada bekleyen amcalardan biri kalkmış kamyonu sanayiye götürmüş, sanayide bir usta evirmiş çevirmiş motoru halletmiş kamyon yola çıkmış gerçekten de düzgün yapmış motor saat gibi çalışıyormuş.

Bu kamyonunu sanayide yaptıran adam bir gün Mercedes’e gidiyor normal bir bakım zamanında, motora bakan servis personelleri diyor ki bu parça da ne ? Adam diyo işte falanca zaman filanca kişi tamir etti, düzgün çalışıyor ellemeyin. Bu personeller kalkıyor durumu amirlerine anlatıyor, amirler de gidip adamı buluyor.”

İşte olayın inceldiği anlar.

“Adamlar sanayideki ustayı bulmuş ve demiş ki senin bu başarın bizi çok etkiledi, gel bizimle çalış sana şu kadar maaş – o zaman büyük paraymış-. Adam demiş yok çalışmam, yok istemiyorum demiş.”

Adama bak Mercedes sağlam para teklif ediyor kabul etmiyor.

“Sanayideki usta demiş ki ne gerek var şimdi Mercedes’te çalışmaya ? Yok istemiyorum, sağolun.”

Zaten olayın bol bol küfür içermesi ve akıcılığıyla şaşkınlıkla dinliyorum. Esnaf ağabeyimiz olaya kendi yorumunu kattı; ” Adam haklı yani bence haklı yani öyle de ölecek böyle de ölecek ha Mercedes’de ölmüş ha sanayi de sonuçta ölecek hıaamına.”

İşte o an suratımdaki FATAL Error beynimde istenmeyen reaksiyonlara sebep oldu, öyle kala kaldım. Lan yoksa adam haklı mı ?

  Hangi Burcun Kadını Nasıl Etkilenir ?
  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.