İstemediğiniz Halde Neden Kredi Kartı Geliyor?

İstemediğiniz Halde Neden Kredi Kartı Geliyor?
Ekim 22 22:24 2019

Özellikle maaş hesabı açtırdığınız bankalar sizlerin haberi olmasa bile evrakların arasına ekleyerek size bir de kredi kartı başvurusu yaptırırlar. Sizler her ne kadar kredi kartı istemiyor olsanız da bankanın elinde başvurunuz olduğu için buna itiraz edemezsiniz.

Dolayısıyla istemediğiniz bir kredi kartıyla karşılaşmamak için imzaladığınız evraklara dikkat etmeli ve bu evrakların altına kesinlikle kredi kartı istemediğinizi belirtmelisiniz. Eğer bunları uygularsanız herhangi bir şekilde sizlere bir kredi kartı gönderilmeyecektir. Fakat çoğu zaman bunlar uygulanamaz ve bankalar sizlere bir de kredi kartı gönderirler. Kredi kartları hiçbir zaman elinize ulaşır ulaşmaz kullanılır halde olmaz. Size gelen kredi kartını kullanabilmek ve bu kart sayesinde alışverişlerinizi ödemek istiyorsanız ilk olarak şifre almanız gerekir. Fakat kredi kartı hesapsız bir şekilde geldiği için çoğu kullanıcı isteği dışında gelen bu kredi kartını kullanmak istemez. Size gelen kredi kartını sizler de kullanmak istemiyorsanız şifre almayabilirsiniz. Şifre almadığınız kartlar kullanıma kapalıdır ve herhangi bir aidat bu kartlar için söz konusu olmayacaktır.

Aktif Edilmeyen Kredi Kartı Ne Zaman İptal Olur?

Bankaların sizlere göndermiş olduğu kredi kartlarını dilediğiniz zaman aktif etme hakkınız vardır. Eğer bu kartları o an için kullanmak istemiyorsanız saklayabilir ve daha sonra aktif edebilirsiniz. Fakat bazı bankaların kredi kartları belli bir süre aktif edilmezse bir zaman sonra otomatik olarak geçersiz sayılır ve bu dönemden sonra isteseniz de kredi kartını aktif hale getiremezsiniz. Bu durum bankanın kuralları ile ilgili olduğu için her banka için genel olarak konuşmak doğru olmayacaktır.

Fakat çoğu bankanın kredi kartının aktif edilmesi için tanıdığı süre yaklaşık bir senedir. Eğer bu bir sene içinde kredi kartınıza şifre almazsanız ya da müşteri temsilcisini arayarak durumu bildirmezseniz kartınız otomatik olarak kapatılır. Kapatılan kartın geri açılması gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır. Dolayısıyla başvuruyu baştan yapmanız gerekir. Sizler bu gibi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız kullanmanız gereken kredi kartlarını hemen açtırmalı, ihtiyacınız olmayanları da beklemeden kapatmalısınız.

  Stratejik Pazarlama: Rakibin Fiyat Listesini Öğrenmek
  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.