K2 Belgesi Nasıl Yenilenir ? İstenen Gerekli Evraklar, Yenileme Ücretleri

K2 Belgesi Nasıl Yenilenir ? İstenen Gerekli Evraklar, Yenileme Ücretleri
Mayıs 06 09:24 2016

Bugün şirketimizin süresi dolmuş olan K2 belgesini yeniledim. Tecrübelerimi ve detayları k2 belgelerini yeniletmek isteyenler için yazıyorum. Bu yazımızı okuyarak k2 belgesi yenileme hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Öncelikle netleştirmemiz gereken bir konu var siz şirket sahibi misiniz, şirket çalışanı mı yoksa vekaletli bir başkası mı ? Bu bilgi ışığında aşağıdaki evraklar ile birlikte Atatürk havalimanının oradaki Ulaştırma Bakanlığı’na giderek sıra alacaksınız ve gişedeki personeller işleminizi hızlıca halledecek.

k2 belgesi yenileme gerekli evraklar

Aslında götürmeniz gereken evraklar esasen aynıdır. Fark şöyle, şirket çalışanı iseniz adınıza şirket tarafından antetli kağıda düzenlenmiş talimat yazısı ve SGK dökümü gerekiyor. Vekaletli iseniz noter tasdikli vekaletname gerekiyor. Sizin için şirket tarafından hazırlanacak K2 belgesi yenileme dilekçesini de yazının sonunda paylaşacağım. Bu evrakların dışında yanına bir önceki K2 belgesinin aslını, şirket yetkilisinin imza sirkülerinin aslını ve fotokopisini, şirket yetkilisinin kimlik fotokopisini, ticaret sicil gazetesini, araçların taşıt kartlarını ve araçların ruhsat fotokopilerini mutlaka götürün. Şöyle bir liste yapacak olursak, şirket çalışanı yanında,

  • K2 belgesi yenileme talimatı dilekçesi,
  • Liste adınızın geçtiği SGK Dökümü,
  • Kimliğiniz,
  • Araçların ruhsat fotokopileri,
  • Araçların taşıt kartları,
  • Şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi,
  • Şirket yetkilisinin imza sirküsü aslı,
  • Şirket yetkilisinin imza sirküsü fotokopisi,

Bu evrakları alıp Ulaştırma Bakanlığı’na gidin. Girişte soldaki kapıdan girin ve sıra numarası alın, şirket çalışanı olarak ikinci seçeği yani vekaletnameli olana basacaksınız ve sıra numaranızı alacaksınız. Ardından sıranız geldiğinde gişedeki arkadaşa önce talimatı verin ve K2 belgesi yenileme işlemi için geldiğinizi belirtin. O sırasıyla sizden gerekli evrakları istemeya başlayacaktır.

K2 Belgesi Yenileme Dilekçesi

K2 Belgesi Yenilme ücretleri,

K2 Belge yenileme için 51 TL,

Herbir kamyonet için 95 TL.

Bu rakamları ödemeniz için bir evrak hazırlanıyor ve en son bu evrakı alıp alt kattaki vezneden ödeme gerçekleştiriyorsunuz.

  WhatsApp Bilgisayarda Chrome Üzerinden Nasıl Kullanılır?

Ulaştırma Bakanlığı K2 belgesi yenileme departmanı adresi tam olarak şöyle:

Adres: Yeşilköy, Atatürk Hava Limanı Cad., 34149 Yeşilköy/İstanbul
Telefon:(0212) 465 5800
Ulaştırma Bakanlığı K2 belgesi yenileme departmanı adres tarifi;
 Havalimanın tam önünde bir SHELL yakıt istasyonu vardır. Bu istasyona gider gibi gidin, istasyondan hemen önce dibinde sağa giden bir yol var sapaktan girin  ve girer girmez sağınıza bakın ulaştırma bakanlığı logoları olan demir çitlerin yanına giriş kapısını göreceksiniz. Aracınızla direk girip sağa dönün ilerde solda ücretsiz otopark mevcut. Oraya park edebilirsiniz.
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.