Kablosuz Sinyalini Güçlendirme Yöntemleri

Kablosuz ağ büyük rahatlık derken bu teknolojinin kendi sorunu da çekmemesi, hele bazen yan odadan çekmez kahrolursunuz. Sizin için bu ağı nasıl güçlendirebiliriz diye bir liste hazırladım.

 

  • Modeminizi yüksek bir yerde konumlandırın. Özellikle yeni binalarda ve rezidanslarda kapıdan girişte antrenin tavanına özel kutular yapılmıştır kablosuz modemler buralara yerleştirilir.
  • Anteninizin bağlantı yerinin tam oturduğundan emin olun. Bazen bu somunlar gevşeyebiliyor.
  • Access Point cihazları satın alarak evin ortasında bir yerde prize takabilirsiniz.
  • Wireless booster cihazları satın alarak modem ile anteni arasına monte edebilirsiniz.
  • Sorun sadece modem olmayabilir, örneğin yan odadasınız ve telefonunuzdan wi-fi sinyali çekmiyor. Aranızda aynalı bir dolap olabilir, manyetik bir cihaz olabilir, diğer odanın size gelen izasında bir kalorifer olabilir. Böyle cisimler sinyali olumsuz etkiler.
  • İnternette gösterilen ev yapımı, folyo kalkanlar yaparak. Modemin diğer yönüne yerleştirebilirsiniz.
  Şifreli Kanal Çözen Uydu Alıcıları

2 Comments

  1. Usta bendede gaaxly ace var ve bire7ok bilgi edindim buradan.Ondan dolayı ellerine sağlık ve teşekkfcrler.Benim sfcrfcmfcm 2.3.3 ve ben 2.USB Bağlantısı ‘nı işaretleyemiyorum. mobil ağ etkin fakat USB ie7in bağlı usb cihazı yok diyor. Şİmdiden teşekkfcrler.

  2. Merhaba şu ikisini deneyin lütfen, geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklama modunu kapatın ve bilgisayarınıza samsung kies programını yükleyin. Ardından bir deneme yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.