Karnım Ağrıdığında Ne Yapmalıyım?

Karnım Ağrıdığında Ne Yapmalıyım?
Ağustos 13 22:47 2016

Karnım Ağrıdığında Ne Yapmalıyım? İnsan olarak öyle muazzam bir sistemle yaratılmışız ki robotların ilham kaynağı olacak cinstendir. Fakat her teknolojik alet nasıl bozuluyorsa ve tamir edilme ihtiyacı oluyorsa bu muazzam sisteminin yani insan vücudunun da bazı hastalıkları ve tedavi ihtiyacı olmaktadır. Zaman ilerledikçe ve teknoloji ilerledikçe radyasyon, hormonlu gıdalar, hijyen eksikliği… v.b. sorunlar insan vücuduna zarar vermekte ve birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Ben bu makalemde sık sık başımıza gelen bir hastalıktan ve çözümünden bahsetmek istiyorum.

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bu ağrının birden çok sebebi vardır. Bunları ;adet ağrısı, akut apandisit, ishal, gaz, kabızlık… v.b. olarak sıralayabiliriz.  Ayrıca sigara kullanıyorsanız ya da düzenli olarak alkol kullanıyorsanız karın ağrısı yaşama oranınızı arttırıyorsunuz demektir. Sigarayı bırakmalısınız ve alkol tüketme düzeyinizi de en aza indirmelisiniz. Alkol ve sigara mide zarında hasara yol açarak karın ağrılarını tetiklemektedir. Karın ağrısında önemli ve öncelikli olan şey ağrının sebebini belirlemektir ve ona uygun yöntem ile tedaviyi gerçekleştirmektir. Her karın ağrısında sıcak su torbaları iyi gelmez örnek verecek olursak akut apandisit tanısında sıcak su torbası konulduğunda bu apandistin patlamasına ve ölüme kadar yol açabilir. Bu nedenle öncelikle sağlık kuruluşuna başvurmak gerekli tahlilleri yaptırarak ağrının nedenini öğrenmek gerekmektedir. Ama karın ağrımızın sebebi ayaklardan soğuk almak, üşütmek gibi sebeplerden ise annelerimizin de bu konuda bizi rahatlatıcı olarak gördükleri ve kurtarıcımız olan nane limonu rahatlıkla önerebiliriz.

Karın Ağrısında Kullanılabilecek Bitkisel Yöntemler

Nane limon yanı sıra karın ağrısına iyi gelebilecek yöntemlere bakarsak;

– Portakal kabuğu ve rezene bitkisi aynı miktarlarda karıştırılarak kaynatılıp içilebilir.

-Papatya, biberiye, mentollü nane, fesleğen, mürver çiçeği, yarpuz çiçeği, ayrı bir şekilde veya bir kısmı bir arada kaynatılıp çay şeklinde içilebilir.

  Ev Yapımı Manyetik Hamur Sağlığa Zararlı Mı ?

– Biberiye yağı ve kekik yağını, göbeğe veya ayak altınıza sürmekte fayda sağlar.  Ayrıca bu yağları 1 fincan suya 10 damla damlatarak içmek de fayda sağlar.

Diğer Öneriler

Bu doğal yöntemler dışında egzersiz ve beslenme şeklinizi öğünlerinizi düzenlemekte faydalı olabilir. Bunlara rağmen geçmiyorsa doktorunuzun size verdiği ağrı kesici ilaçlarda bu konuda yardımcınız olabilir. Fakat bilinçsiz ilaç kullanmamak konusunda sizleri buradan uyarmak isterim.

  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.