Kaskodan Nasıl Para Alınır ? Tecrübemi Anlatıyorum

Kaskodan Nasıl Para Alınır ? Tecrübemi Anlatıyorum
Ocak 09 21:48 2017

Yakın zaman içinde kaskodan para aldık. Şimdi bu bilgiye ihtiyacı olanlar için kaskodan para nasıl alınır bunu izah edeceğim. Bir şirket çalışanımız kaskolu şirket aracı ile kaza yaptı. Aracın durumu çok ağırdı ama şöförde Allah’tan bir şey yoktu. Araca bakınca zaten toparlanamayacak vaziyette olacağı belli idi. Kazadan sonra yaptığımız işlemleri sırasıyla anlatmaya başlayayım.

Kaza olduktan sonra polis olay yerine geldi ve bir zabıt tuttu. Bu zabıtı ertesi gün gelip karakoldan almanız gerekiyor dedi ve gitti. Ardından trafik sigortasını yaptırdığımız kurumu arayarak çekici talep ettik. Olay yerine bir çekici geldi ve aracı anlaşmalı olan yetkili servise çekti. Çekerken bize bu işleme dair kağıt verdi.

Ertesi gün yetkili servisi arayıp ne yapmam gerektiğini sordum, benden şirket yetkilisi imza sirkülerini, ticaret sicil gazetesini, araç ruhsat fotokopisini, kasko poliçesini, kaza yapanın ehliyet ve kimlik fotokopisini, şirkette çalıştığına dair sgk dökümünü ve kaza zabıtını istedi. Aracın süren arkadaş ile karakola gidip zabıtı aldık ve diğer dosyalarla birlikte yetkili servise teslim ettik. Bir sonraki aşama expertiz aşaması denildi. Yani expertiz gelip araç hakkında karar verene kadar bekleyecekmişiz.

Bir kaç gün sonra tekrar aradım, yetkili servis bana şuanda expertiz raporu çıkması için aracın hasar tutarını tespit ediyoruz dedi. Araca gerekli olan parça kodlarını listeleyip fiyatlarını hesaplayıp rapor olarak expertize teslim edeceklermiş tamam dedim ve kapattım.

Expertiz süreci tamamlandığında beni aradılar ve haber verdiler, araç perte çıkmış. Ne yapmamız gerektiğini sordum, kaskoyu yaptırdığınız şirket ile görüşün bir aracı hurdalığa çektireceğiz dediler. Kasko poliçemizi düzenleyen firma ile görüştüm. Aracın kazadan sonra çekildiğinde verilen çekme kağıdını, aracın plakalarını, ruhsatını, yedek anahtarını, kitapçıklarını ve satış için vekaletimizi istediler.  Evrakları ve plakaları hazırlayıp firmaya kargo ettik. Tüm bu işlemler bitince bir hafta içinde şirketimizin hesabına kasko bedeli yatırıldı. İşte bu kadar. Bu yazımda sizlere kaskodan para nasıl alınır bunu anlattım. Allah kimseye kaza bela vermesin, eğer sormak istediğiniz bir şey olursa aşağıdaki yorumlar kısmından yazın lütfen. Yazı resmi temsilidir.

  Oto Koltuk Kılıfı Faydalı Mıdır Zararlı Mı?
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.