Kış Gelmeden Doğal Antibiyotik Takviyesine Başlayın

Kış Gelmeden Doğal Antibiyotik Takviyesine Başlayın
Ağustos 13 10:42 2016

Kış aylarının gelmesiyle hapşırık ve öksürük sezonu da başlamaktadır. Herkesin ellerinde çabuk tükenen peçeteler yerine tuvalet kağıdı ruloları bulunmakta ve ne az 1 hafta boyunca bu sorundan kurtulmak zor olmaktadır.

Hasta olduktan sonra alınan vitaminler bir anda iyileşmenizi sağlamayacağı için, hasta olmadan önce kendinizi sağlama almanız önemlidir. Özellikle beslenme düzeninizi sağlıklı besinler ve vitamin içeren yiyecekler tarafından yaparsanız, bağışıklık sisteminiz de güçlenecektir. Kış gelmeden doğal antibiyotik takviyesine başlayın ve bağışıklık sisteminizi güçlendirin.

Kefir gibi doğal içecekleri sofranızdan eksik etmeyerek büyük bir adım atabilirsiniz. Özellikle abur cuburların besleyicilikten uzak içeriklerinden kendinizi soyutlamakla iyi bir adım atabilirsiniz.

Bol Bol C Vitamini

C vitaminin yoğun olduğu turuncu meyveleri sabah kahvaltılarınızdan eksik etmezseniz, güne lifli bir başlangıç yaparak formunuzu da korursunuz.

Zaten bir bardak portakal suyu içtiğinizde canlandığınızı ve kendinizi iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. Son yıllarda ülkemizde de bilinmeye başlayan kurt üzümü ya da diğer adıyla goji berry de oldukça güçlü bir C vitamini deposudur. Ayrıca bir çok hastalığa da iyi gelen bu meyve doğal bir antibiyotiktir.

Günlük porsiyonlarınıza bu meyveleri ekleyerek, C vitamini bakımından zengin bir ara öğün ayarlayabilirsiniz.

Sarımsak Tüketin

Sarımsak oldukça faydalı bir besindir ve tüketilmesi antibiyotik etkisi yapmaktadır. Direk olarak yiyemiyorsanız yiyeceklerinizin içine katabilirsiniz.

Özellikle melemen yaparken içine katacağınız iki üç diş sarımsak hem yiyeceğinize lezzet katacak, hem de iki faydalı besini birden tüketme şansını yakalayacaksınız. Doğal antibiyotik olarak bir numara olan sarımsak, aç karnına da tüketilebilir.

Elma Sirkesi ve Bal

Elma sirkesi oldukça güçlü bir takviyedir. Suyunuzun içine katacağınız elma sirkesini her gün düzenli olarak tüketirseniz, kış hastalıklarına karşı koruyucu bir önlem almış olursunuz.

  B12 Eksikliği Nelere Neden Olur?

Ayrıca kilo vermenize de yardımcı olacak olan bu içecek, bal ile karıştırılıp da tüketilebilir. Ancak balı, aç karnına bir kaşık tüketmeniz, toksinlerden arındırıcı bir detoks etkisi yaratacaktır.

Ekinezya Çayı

Ekinezya çayını bitki çayı olarak tüketebilirsiniz. Her zaman en iyi doğal antibiyotik tedavisi reçetelerinde bulunan bu mucize bitki, grip ve  soğuk algınlığı gibi hastalıkların nekahat devresinde çok fazla tercih ediliyor.

Zencefil, Limon ve Bal

Toz zencefil, limon ve bal karışımını boğaz enfeksiyonlarınız için kullanabilirsiniz. Yakıcı bir etkisi olan bu karışım, sesinizin açılmasına yardımcı olacaktır.

Boğazdaki mikropları kırıcı etkisi olan bu muhteşem üçlü sayesinde, artık ses kısılması da tarihe karışacak.

Acı Biber Mucizesi

Acı biber de oldukça güçlü bir antibiyotiktir. Ancak sağlıklı ve doğal olanını bulup tüketmeniz şarttır. En güzeli yiyeceklerinize katacağınız acı biberi tüketmektir.

Çok iyi bir mikrop kırıcı olan acı biber, yeşil biber olarak ya da kırmızı pul biber olarak tüketilebilir.

  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.