Kredi Kartı Aidatı Nasıl İade Alınır ?

Kredi Kartı Aidatı Nasıl İade Alınır ?
Kasım 24 08:40 2016

Kredi kartı aidatı nasıl iade alınır ve ne yapmanız gerekir ? Bizzat tecrübe ettiğim bu meseleyi sizinle paylaşmak istiyorum. Size de tavsiye ediyorum, en azından denerseniz bile elinize fazla 100-150 lira para geçer. Kredi kartlarının yıllık aidat ücretlerini iade alma şansınız var. Bankalar bu ücretleri hesaplarınızdan otomatik olarak 1.Dönem / 2 .Dönem kart aidatı açıklaması ile çekiyor. Kimisi buna normal gözü ile bakıp sesiniz etmezken kimisi de benim gibi hakkını arıyor.

Kredi kartı aidatımı nasıl geri aldım ? Çok kolay oldu. Aslında uzun zamandır kredi kartımı iptal ettirmek istiyordum çünkü kullanmasam daha iyi olur diye düşünmeye başlamıştır. Bir kaç kez müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalıştım fakat uzun sürdüğü için kapattım. Müsait bir zaman tekrar aradım sabrettim. Sonunda karşıma bir müşteri temsilcisi çıktı ve konuşmaya başladım.

Kısaca dedim ki ben kartımı iptal ettirmek istiyorum. O da bana direk neden diye sordu. O an anlamadım fakat ilerleyen dakikalarda anladım ki temsilci iptal başvurunuzu geri çeviremezse başarısız olarak görülecek. Bu sebeple sizi ikna etmek için teklifler sunmaya başlıyor.

Bütün tekliflere direndim ! Aslında aklımın ucundan bile kredi kartı aidatı iadesi geçmiyordu fakat temsilci son seçenek olarak bana bunu teklif etti. Dedi ki, gelin şöyle yapalım ben sizin bu yıl ödemiş olduğunuz aidat ücretlerini iade edeyim kartı iptal etmeyin. Ben de tamam dedim ve kredi kartı aidatımı iade aldım. Hepsi bu kadar kolay oldu. Peki kartımı iptal ettirmedim mi ? Tabiki ettim, bir hafta sonra tekrar arayıp kullanmak istemediğimi söyledim !

  Ev Karantinasında Neler Yaşadım
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.