Logitech Wireless Touch Keyboard k400 Plus İncelemesi

Logitech Wireless Touch Keyboard k400 Plus İncelemesi
Haziran 12 22:03 2016

 Logitech Wireless Touch Keyboard k400 Plus İncelemesi ile karşınızdayız. Klavyeyi bugün onlarca klavye arasından seçerek satın aldım. Yaklaşık 100 TL’ye satılan bu kablosuz klavyeyi asıl almamın amacı uzun kullanımlarda laptop ısınmasının önüne geçememem ve rahat yazmamı engellemesi. Bilgisayar ısındığı için klavye bölümü de ısınıyor ve suya bırakılıp ısıtılan kurbağa gibi zamanla fark etmeden yazmaktan sıkılır hale geliyordum. Kablosuz klavye alarak bu konforsuzluğun önüne geçtim şimdi daha rahat yazabiliyorum. İsterseniz klavye incelemesine geçelim. 

Klavyenin plastik kalitesi çok iyi, harf aralarındaki boşluk tatmin edici yani yanlışlıkla başka harflere basma durumu sık yaşanmıyor. Klavyenin üzerinde touchpad olması dağınıklığı önlüyor ve uzandığınız yerden bile mouse ve klavye ikilisini kullanabiliyorsunuz.

Çekim kalitesinden bahsetmek istiyorum. Piyasadaki ucuz mallarda kablosuz iletim pek iyi değildir, bu sebeple kablosuzlarda hep bu korku vardır. Logitech K400’de böyle bir hata yok yani siz bir cümleyi hızlıca yazdığınızda bazı harflerin iletilmemesi durumu kesinlikle yaşanmıyor bu açıdan kablosuz teknolojisi gayet sağlıklı çalışmakta.

Klavyenin üzerinde tüm tuşlar var, F grubu, harf grubu, ve rakam grubu olduğu gibi yerleştirilmiş. Hiçbir fonksiyonun eksikliğini duymadım. Ayrıca sol üste yerleştirilen drag tuşu ile tut sürükle işlemlerini daha rahat yapabiliyorsunuz. Klavye iki adet pille çalışmakta ve bilgisayara takılan kablosuz dongle usb ile çalışıyor. Klavyeyi kullanmadığınız zaman bu dongle’ı pil yeri kapağına takarak kaybolmasını engelleyebiliyorsunuz.

 Ürün ayrıca Android tabanlı Smart TV destekli !

Logitech K400’ün usb aparatını televizyonunuza takarak hemen kullanmaya başlıyorsunuz. Bu özelliği ile de birçok rakipten ayrılıyor.

Kurulum nasıl diye merak ediyorsunuz. Kurulum yok desem yeridir, neye takarsanız hemen hazır oluyor ve kullanmaya başlıyorsunuz.

Logitech K400 PLUS Klavye Çalışmıyor mu ?

  • Klavyenizin USB bağlantısını kontrol edin.
  • Bilgisayarda farklı bir USB girişine bağlamayı deneyin.
  • Klavye hiç tepki vermiyor ise bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Taktığınız pillerin dolu olduğundan emin olun.
  Apple Neden Kendi Arama Motorunu Yapmıyor?

Klavye için bakım gerekiyor mu ?

Klavyede bakım yapılması gereken hiçbir yer yoktur. Yalnız dikkat edilmesini istediğim bir nokta var. Bildiğiniz gibi elektronik cihazlar uzun zaman kullanılmayacağı zaman piller çıkarılmalıdır çünkü uzun süre akım olmayacağından pillerde akma meydana gelebilir enerji kabloları kullanılamaz hale gelebilir. Cihaz ile ilgili merak ettiğiniz birşey olursa yorumlardan bana yazabilirsiniz.

  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.