Marmara Park Tırmanma Duvarı

Marmara Park Tırmanma Duvarı
Mayıs 01 15:49 2016

Marmara Park alışveriş merkezinde çok güzel bir tırmanma duvarı yapmışlar. Baştan söyleyeyim çocuklar için tapılmış 10-15 yaş grubu bayılarak sıraya giriyor. Biraz kenarda durup seyrettim sizin için birkaç da fotoğraf çektim. Eğer çocuk olsaydım bu kuleye  tırmanmaktan kimse alıkoyamadı beni.

Yaklaşık 10 metre olan duvara tırmanmak kolay gözüküyor ama yükseklik korkusuyla yarışan çocuklar kendini aşağıya salabiliyor. Sadece korkusuz olmak yetmiyor , bir de dinç olmak lazım sürekli kendini taşıyarak basacak doğru yeri bulmak da kolay değil. Güvenlik konusunda endişeleri olan varsa belirteyim bağcıklarla sıkıca giydiriyorlar çocukları ve askıdan geçen ip sorumlu kişinin belindeki bağcığa bağlanıyor böylelikle ani düşüşlerde diğer kişi havalanıyor yani yumuşak bir düşüş oluyor aksi taktirde aniden gerilen ip ciddi zararlar verebilirdi.

En azından ben şimdiye dek bu duvarlardan zarar gören bir çocuk duymadım. Eğer çocuğunuz tırmanmak istiyorsa bırakın tırmansın stres atsın.

marmara park tırmanma duvarı 1

 

 

  Sanal Gerçeklik Gözlükleri Artık Gerçek
Yorum Yap

2 Yorum

 1. Kübra
  Haziran 30, 23:26 #1 Kübra

  Avm gibi kapalı alanlarda çocuklara böyle aktiviteler lazız. Paylaşım için teşekkürler.

  Bu yoruma cevap ver
 2. Kübra
  Haziran 30, 23:26 #2 Kübra

  Avm gibi kapalı alanlarda çocuklara böyle aktiviteler lazım. Paylaşım için teşekkürler.

  Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.