One More Step Hatası Nasıl Çözülür ? Neden Çıkıyor ?

One More Step Hatası Nasıl Çözülür ? Neden Çıkıyor ?
Mayıs 03 10:59 2016

İnternet sitelerine girereken sürekli One More Step ekranı ile mi karşılaşıyorsunuz. Bu bir güvenlik önlemidir peki neden sürekli karşınıza çıkıyor ? Bu yazımızı okuyarak Cloudflare tarafından karşınıza çıkarılan sayfa hakkında daha falza bilgi edinebilirsiniz. Öncelikle bu hatayı herhangi bir siteden almanız mümkün. İster bir banka sitesi olsun isterse bir magazin sitesi. Gelin hep birlikte detaylara geçelim. Cloudflare adlı yazılım şirketi bir web güvenliği arayüzü tasarlamıştır ve bu sistemi kullanan web siteleri sizin gerçek bir insan olduğunuzdan emin olmak için bu hizmeti kullanmaktadır. Aslında sadece sizin değil herkesin karşısına çıkıyor. Çıkan ekranda ben robot değilim butonuna basmanız ve doğru görselli işaretlemeniz gerekir. Bu sayede web siteleri saldırılardan ve bot dediğimiz sanal kullanıcılardan korunmuş olur. Sistem sadece tanımadığı botları engellemektedir zira google’un onlarca botu her gün milyarlarca sayfayı didik didik gezmektedir.

one more step hatası nedir cozumu

One More Step sayfası ile karşılaştığınızda sayfanın en sağ alttaki kısmında Cloudflare linkine tıklayın. Buraya tıklamamızın amacı sayfanın gösterile amacını öğrenmek. Aşağıdaki ingilizce metini göreceksiniz.

Something went wrong (but it’s not your fault)

You were visiting a CloudFlare customer’s website, and something went wrong. Don’t worry, it’s not your fault. If the problem isn’t resolved in the next few minutes, it’s most likely an issue with the web server you were trying to reach.

CloudFlare protects websites by sitting in front of Internet requests, and we work with website owners and hosting providers to identify underlying problems in their server configuration.

Burada bize şunu söylüyor. Birşeyler yanlış gitti fakat bu senin hatan değil. Şuanda bir CloudFlare müşterisinin web sitesini ziyaret ediyorsunuz ve birşeyler yanlış gitti. Endişelenmeyin bu sizin hatanız değil. Eğer siteyi ziyaretiniz boyunca önümzdeki 5 dakika içerisinde tekrar bu hatayı alıyorsanız büyük ihtimalla web server  ile ilgili bi sorun vardır. CloudFlare internet sitelerini onların önüne oturarak korur ve biz web site satipleri ile servis sağlayıcılarının server konfigürasyonunu desteklemek için çalışıyoruz.

  Web Sitesinin Resmini Tam Sayfa Çekmek

Gördüğünüz gibi her hata sizden kaynaklı olmayabilir. Bence bunun düşünülmesi iyi de olmuş. Geçtiğimiz yıl RUS hackerların bankalarımıza nasıl saldırdığını düşünün. Bunun olmasını kim ister ki ? İnternetin olmadığı bir hayat sadece facebook ve twitterın olmayacağı anlamına gelmiyor. E-devlet çalışmayacak, randevu sistemleri, hastaneler, okullar, devlet kurumları hepsi bir karmaşa içine düşer.

One More Step Hatası Çözümü

Aslıdna sistem bizi çözümü İngilizce olarak sağ kısımda bildiriyor. Önce orjinal metni verelim sonra Türkçe anlamını söyleyelim. Orjinal metin:

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.

CloudFlare bize şunları söylüyor. Bunu önlemek için gelecekte ne yapmalıyım ? Eğer ev ortamı gibi kişisel bir bağlantı kullanıyorsanız. Bir antivirüs taraması yaparak virüslerden malware yazılımlarından korunun. Eğer ofis gibi paylaşılan bir ağdan bağlanıyorsanız ağ yöneticinizden ağı kontrol etmesini ve zararlı yazılımlardan etkilenmiş cihazları temizlemesini isteyin.

Malware Nedir ?

“Malicious software” ‘in kısaltılmasıdır. Virüsler, trojanlar ve istenmeyen kötü niyetli kodların genel adıdır. Truva ati olarak da bilinen virüsler bu kategoriye girerler. Bir programın eklentisi olarak gelebileceği gibi, girmiş olduğunuz enfekte olmuş bir web sitesinden de sizin bilgisayarınıza yüklenebilir.

Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.