One More Step Hatası Nedir ?

One More Step hatası web sunucularının güvenliğini arttırmak üzere geliştirimiştir bir koruma sistemidir. Bu sistem web sitesine gelen ziyaretçilerinin bot denilen bilgisayar yazılımlarımı yoksa ekran başındaki gerçek kullanıcılar mı olduğunu tespit etmek üzere geliştirilmiştir. Günümüzde gelişen web yayıncılığının yanında kötü niyetli yazılımlarında artmış olması web sunucuların korumak adına farklı yöntemlerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Cloudflare müşterilerinin web sunucularına, yani cloudflare tarafından desteklenmiş web sitelerine girerken ip adresiniz hızlıca check edilir. Eğer ip adresiniz kara listede ise hemen robot olup olmadığınız kontrol edilir akabinde testi geçmeniz istenir. Test aslında insanların basitce çözebileceği, kötü niyetli yazılımların ise takılıp kalacağı bir resim seçme oyunundan ibaret. Karşınıza çıkan resimler arasından sizden istenen objeleri seçtiğiniz zaman captcha görevini tamamlıyor bot olmadığınız sunucuya iletiliyor.

Bu sistem sayesinde web sunucular saldırılardan ve sistemi yavaşlatacak kötü niyetli bağlantılardan korunmuş oluyor. Bu sadece web sunucusu sahipleri için değil çeşitli gizli bilgilerini üyeliklerinde bulnduran web sitesi ziyaretçileri için de çok faydalıdır.

  .Edu ve .Gov Backlink Bulma Yöntemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.