Paykasa Nedir ?

Paykasa Nedir ?
Haziran 24 12:04 2016

Çoğunuzun duymadığı, belkide bu yazımızla birlikte işittiği Paykasa nedir? Paykasa, sizlerin internet üzerinde daha kaliteli, hızlı, güvenli ve keyifli harcamalar yapmanızın için geliştirilmiş ön ödemeli kart sistemidir. Peki Paykasa ne işe yarar ve nasıl çalışır?

Paykasa, İngiltere odaklı bir ön ödemeli kart sistemidir. Paykasa kart sayesinde internet üzerinden daha güvenli, daha hızlı alışverişler yapabileceksiniz. Kredi kartlarını tarihe karıştıracak bir sistem olan bu sanal kart, kullanıcılarına bir çok yenilik ve kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıklardan ve yeniliklerden bahsedecek olursak; Paykasa alımınız güncel Euro kuru üzerinden oluyor. Paykasa kart internet üzerinden alışverişlerde kullanılan, online oyunlara nakit yüklenebilen ve para transferi gerçekleştirilebilen bir sistemdir. Bu sistemin para birimi Euro’dur. Bu nedenle Paykasa fiyatları Euro üzerinden belirlenir. Satın aldığınız zaman sizlere 16 haneli bir e-pin gönderilecek. Bu 16 haneli kod ile bütün alışverişlerinizi tek tıkla yapabileceksiniz. Bu sayede hiç bir kişisel ve önemli bilgilerinizi girmeye gerek kalmayacaktır. Ayrıca bu kart tek kullanımlık olup, bir dahaki kullanımınız için içine bakiye yükleyememektesiniz. Bunun amacı güvenliği daha iyi sağlamaktır.

Paykasa sayesinde daha hızlı ve güvenilir bir alışveriş imkanı bulacaksınız. Bu sistem PayPal gibi çalışmalarını Türkiye’de durdurmuş olan firmaların yerine geçecektir. Peki Paykasa kart nasıl kullanılır?

Paykasa kartı alırken bakiyenizi kendiniz belirliyorsunuz. Kartı aldıktan sonra alışveriş yaptığınızda ve bakiyeniz bittiğinizde bir daha o kartı kullanamıyorsunuz. Tek kullanımlık olması oluşabilecek güvenlik sorunlarına çözüm odaklı ayarlanmıştır. Bir daha alışveriş yapmak için tekrardan Paykasa almanıza gerek vardır. 2. Paykasa alımınızda 16 haneli e-pininiz değişecektir. Kredi kartları ile alışverişlerde değerli bilgilerinizi paylaşmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da bilgilerinizin 3. kişilerin eline geçip geçmeyeceği konusunda sizlere sıkıntılar çıkarabiliyor. Ancak bu yöntemleri tarihe karıştıran Paykasa, sizlere güven vaat ediyor. Aynı zamanda Paykasa alımı yapabileceğiniz gibi Paykasa satımı/bozumu da yapabileceksiniz.

  İthalatçılar İçin Zarar Etme Dersi

İnternet alışverişlerinde çağ yaratmaya gelen Paykasa ön ödemeli kart sistemi sizlere bir çok yenilik ve kolaylık sağlıyor. En önemlisi ise güvenle internet üzerinde alışveriş yapabiliyorsunuz bu sistem sayesinde.

  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.