PayPal Türkiye’den Çekildi Alternatifleri Bunlar

PayPal Türkiye’den Çekildi Alternatifleri Bunlar
Mayıs 31 11:30 2016

Dünyanın en büyük online para ödeme sistemi olan PayPal, Türkiye’deki yeni düzenlemelerin ardından BDDK’dan lisans alamayınca hizmetlerini durdurma kararı aldı ve müşterilerine mail göndererek hesabınızdaki paraları banka hesaplarınıza gönderin mesajını iletti. Bunun ardından yüzbinlerce müşteri alternatif online ödeme servislerine yöneldi. Peki 190 ülke ve bölgede 100 milyon üyesi olan dünya çapında kullanılanPayPal’ın alternatifleri nelerdir ? Bu yazımızda alternatifleri öğrenerek onlara geçebilirsiniz.

1- BKM EXPRESS

BKM’nin sloganı. Kartlarınızı ekleyin, hem internet hem yüz yüze alışverişlerinizde kullanın. İstediğiniz herkese dilediğiniz zaman para gönderin. Bu kadar basit.

2- ININAL

İninal’ın sloganı: Para yükleyip anında hem İnternet’te, hem mağazalarda kullanabileceğin, güvenli alışveriş kartı

3- WEBMONEY

Sloganı: Evrensel ödeme sistemi.

Bu 3 sistem de dünyaca ünlü ve çok üyesi olan aktif olarak kullanılan sistemlerdir. Bunların dışında bir kaç tane daha var fakat hiç kullanmadığım için yazmadım. Bunlar işinizi görecektir. PayPal’ın sistemden çekilmesi bu üç firmanın işine gelecek özellikle de Türkiye televizyonlarına bolca reklam veren BKM ve Migros’da bile satılan ININAL kart çok prim yapacak. Ayrıca online ödeme sistemlerini kullanırken cüzdanınızdaki parayı gerçek banka hesabınıza çekebilip çekemeyeceğinizi mutlaka teyiy ediniz. Bazı sistemler paranın online olarak kalmasını isteyebilir. PayPal şimdilik BDDK lisansı yüzünden çekildi ama yakın tarihte tekrar açılacaktır. Milyonlarca lira para dönen bir işin içinde vakit nakittir ve mutlaka kazanılması gerekir.

PayPal Türkiye’den vazgeçmez. Özellikle Türkiye gibi para hareketlerinin yakından takip edilmesi istenen ülkelerde çoğu insan online ödeme yöntemlerini tercih etmektedir. Ayrıca yurtdışına gönderilen ödemelerdeki yüksek komisyonlar da bu tercihi güçlendirmektedir. Hal böyle olunca bu kadar talep bulunan ülkeden çekilmek kabul edilemez. PayPal bu süreçte çok şey kaybedecek fakat mutlaka geri gelecektir. Ben buna inanıyorum.

  Clickbank: Örnek Satış Senaryosu 2
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.