Pazarcı Mehmet Altın Bulmuş

eski altin para

Pazarcı mehmet dolandırıcı mı ? Pazarcıdan altın buldum mesajı. Pazarcı binlerce eski altın para bulmuş. Eski altın para bulanlarla dolanrıcı mı ? Bu konu hakkında yazdım.

Bugün bana bir SMS geldi;

“Selamin eleyküm ben pazarcı mehmet haci amcamgil hayvan damını yıkarkene 1364 adet eski altın paralara denk gelmişler değerlendirebilirmiyiz”

Öncelikle mesaja cevap vermediğimi belirteyim. Buna benzer bir SMS size de denk gelirse kesinlikle cevap vermeyin. Oltalama dolandırıcılığı denilen bu yöntemle binlerce kişiye SMS gönderiliyor. Daha sonra bazıları bun numarayı geri arıyor. Dolandırıcılığı yapanlar hem arayanları hem de mesaj atanları not alıyor. Siz küfürlü mesaj bile gönderseniz, aktif kullanıcı mesajı okumuş notuyla kaydediyorlar.

Aktif kullanıcıları bu tuzağa düşmediyse sonraki tuzaklarda daha fazla taciz etmeye başlıyorlar, bir şekilde dikkatini çekmeye çalışıyorlar.

Bu tarz mesajlar geldiğinde hemen engelleyin ve silin. Dolandırılırsanız ya paranızdan olursunuz ya isminizi belaya karıştırırlar. Dikkatli olun.

Size de bu veya buna benzer mesajlar geldiyse aşağıda yorumlara yazın lütfen herkes öğrensin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.