PC Açılırken Programları Otomatik Başlatma

PC Açılırken Programları Otomatik Başlatma
Temmuz 09 10:10 2014

Her gün bilgisayarınızı açtığınızda aynı programları mı başlatıyorsunuz ? Eğer öyle ise size göre bir çözüm var, her gün bilgisayarın açma düğmesine basıp bekledikten sonra ardından günlük açmanız gereken programları beklemeyin. PC’de yapacağını ufak bir ayar ile istediğiniz programlar her pc açılışında otomatik açılır.

 

otomatik-açılma-program1

Bunu yapmak için istediğiniz programın .exe dosyasını yani çift tıklatarak programı açıyorsunuz ya işte o simgeyi/ikonu tutup, Başlat > Tüm Programlar > Başlangıç sekmesine bırakıyorsunuz. Eğer sürüklemeyi beceremezseniz, Başlangıç yazısı üzerinde iken sağ tıklayıp AÇ seçeneğini tıklayın. Açılan pencere sizin sistem açılışında otomatik açılan programlarınızın klasörüdür. Eğer bu klasör boş ise PC açıldığında sadece sistem dosyaları açılır. Örneğin bu klasöre Paint programını atın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın, Paint programının otomatik olarak açıldığını göreceksiniz.

Bu otomatik açılma işlemi günlük hayatınızda size yardımcı olacaktır, her sabah ofise gittiğinizde bilgisayarı açtığınızı ve Outlook programını açarak mailleri kontrol ettiğinizi varsayalım. Bu işlemi yaparsanız her sabah bilgisayarınız açılırken outlook, skype, messenger, internet explorer, chrome gibi programların da otomatik olarak açılmasını sağlarsınız.

Not: Eğer takıldığınız yer veya hatalı bir işlem ile karşılaşırsanız yorum bölümünden bizden yardım alabilirsiniz.

  Komut Satırıyla SQL Server Başlatma, Durdurma, Duraklatma, Sürdürme
Yorum Yap

1 Yorum

  1. Aydın Tel Çit
    Temmuz 13, 19:41 #1 Aydın Tel Çit

    Pc açılışında programların otomatik başlatma süper fakat günümüzde ufak tefek kötü amaçlı yazılımlarda aynı sistem üzerinden pc nin başına bela oluyor. ama böyle bilgilendirme süper emeğinize sağlık dikkatli olunduktan sonra hiç bir problem yok

    Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.