SAÇ EKİM UYGULAMALARI

SAÇ EKİM UYGULAMALARI
Mayıs 09 13:13 2016

Son yıllarda sıkça uygulanan ve hem erkeklerde hem de bayanlarda uygulanabilen saç ekimi, kelliğe kesin ve kalıcı çözüm olarak sunulan cerrahi bir işlemdir.
Modern saç ekim i 2 yöntemi kapsamakla birlikte bugün bu 2 yöntemden dünyada ve ülkemizde ağırlıklı olarak uygulananı FUE tekniğidir. FUE tekniğinde FUT tekniğindeki gibi uzun kesi yapılmaz ve saç bandı çıkarılarak yapılmamaktadır.  Bir kulağın hizasından başlayarak başın arka tarafı ve enseyi de hizalayarak diğer kulağın hizasına kadar uzanan bölgeden alınan saç köklerinin saçsız alana nakledilmesi ile gerçekleşmektedir.

                Saç ekimi tamamen dökülmüş ya da seyrelmiş alanlara uygulanabilen bir işlemdir. Ekilen saçlar, genetik olarak dökülmemeye kodlanmıştır. FUE tekniğinde saç köklerinin alınacağı bölgede ameliyattan önce saçların çok kısa kesilmesi gerekli olmaktadır. Bir motora bağlı  0,7 ve 0,9 mm çaplı yuvarlak bir bisturi, bir kulağın üzerinden başlayarak ense üzerinden geçen ve diğer kulağın üzerine kadar uzanabilen bölgeden çok sayıda mikrogreft çıkarır.  Alınan bu mikrogreftler mikroskop altında tiplerine göre gruplandırılarak ekime hazır hale getirilmektedir. Üzerinde 1, 2 veya 3 saç kökü bulunan bu mikrogreftler, saçsız alanda lokal anestezi altında açılan çok küçük yarıklar içerisine belli bir metot ile yerleştirilmektedir. Bu metot hem saçların çıkış yönünü ayarlamayı hem de eldeki mevcut saç kökü sayısını en ideal şekilde yerleştirmeyi amaçlar.  Saç ekimi her türlü tedavi sonrasında kısa süre içerisinde iyi bir sonuç alabiliyorsunuz. Buda size olumlu olarak geri dönüş yapacaktır.

Saç ekimi ilk 2 – 3 saat greftlerin alım sürecidir ve bu süre içinde hasta yüzüstü yatırılır. Greftlerin alımı tamamlandıktan sonra ekim sürecine Bu saçlar uzadığında oluşacak görüntünün çok doğal ve estetik görünmesi amaçlanmaktadır. geçmeden önce hasta yemek yiyebilir. Ekim süreci ise yine greft miktarına bağlı olmak üzere 2 veya 4 saat sürebilmektedir. Bu süre içinde hastanın sırt üstü ve başı hafif yüksek durumda yatması gereklidir. Ekim süreci bittikten sonra ekim yapılmış alan açık bırakılır, greft verici alan ise ertesi gün açılmak üzere bir pansuman ile kapatılır. Pansuman ile kapatılmış bu alandan ilk gün sızıntı şeklinde ağrılar hissedilmesi oldukça normaldir.

  Televizyonda Çıkan Telefonlar !
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.