Sağlıklı Zayıflamanın Beş Altın Kuralı

Sağlıklı Zayıflamanın Beş Altın Kuralı
Ekim 11 11:51 2016

Fazla kilolardan kurtulmak ve sağlıklı zayıflamak için çok uğraşıyor ama bir türlü istediğiniz gibi zayıflayamıyorsunuz. Zayıflamak için binlerce öneri ile karşılaşabilirsiniz. Ama her şeyden önce sağlıklı zayıflamanın için küçük değişiklikler yapmak gerekiyor. Zayıflamak aslında hiç de zor değil. Sağlıklı zayıflamak için beş önemli kuralı uygularsanız istediğiniz kiloya kolayca ulaşabilirsiniz.

  1. Zayıflamaya Gerçekten Karar Vermek

Zaten karar veriyorum ama zayıflayamıyorum diyorsunuz değil mi? Aslında zayıflamaya karar vermek en önemli aşama oluyor. Şu kadar günde şu kadar kilo vereceğim gibi bir şeyden bahsetmiyoruz. Fazla kilolarımdan kurtulmaya kara veriyorum ve bunun için alışkanlıklarımı değiştireceğim demeniz gerekiyor.

  1. Gündelik Alışkanlıkları Değiştirmek

Sağlıklı zayıflamak için gündelik alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Sürekli yediğiniz, içtiğiniz şeyleri değiştirmeniz, sürekli yaptığınız şeyleri değiştirmeniz lazım. Eğer sürekli oturuyorsanız, hareket etmelisiniz. Sürekli makarna yiyorsanız bunu azaltmalısınız.

  1. Su İçmek

Elbette gün içinde su tüketiyorsunuz. Ancak sağlıklı zayıflamak için günde en az 1,5 Litre su tüketmelisiniz. Ve suyunuzu limonlu su olarak tüketirseniz zayıflamanıza çok daha yardımcı olacaktır. Sabah saatlerinden öğlen saatine kadar 1, 5 su tüketirseniz zayıflamanız kolaylaşacaktır.

  1. Yürüyüş Yapmak

Günde bir kez bile olsa yürüyüş yapmak kesinlikle kilo vermenize yardımcı olur. Kısa mesafelerde araç kullanmamak, asansör yerine merdiven kullanmak gibi küçük değişikler mucize etkisi yaratabilir.

  1. Akşam Saatlerinden Sonra Bir Şey Yememek

Akşam 7’den sonra sadece sıvı şeyler tüketmeniz zayıflamanızı kolaylaştıracaktır. Geceleri canınız bir şeyler istiyorsa su yada bitki çayı tüketerek bir şey yemenizi önleyebilirsiniz. Küçük değişiklikler kısa ve zorlu diyetlerden çok daha yararlı olacaktır.

  Foldhome Sistemi Nedir ? Oda Ekleme Nasıl Oluyor ?
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.