Samimiyetsiz Akaryakıt Reklamlarındaki Pompacı Karakterleri

Samimiyetsiz Akaryakıt Reklamlarındaki Pompacı Karakterleri
Haziran 09 22:44 2016

Son zamanlarda görüyorum ki akaryakıt reklamları sürekli pompa başında çalışan personeller üzerinden tasarlanıyor. Soruyorum sizlere siz hiç reklamlardaki gibi olan pesonel gördünüz mü ? Akaryakıt reklamlarının çoğunda personellerinin hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti ile özdeşleştirilmeye çalışıldığını görüyorum. Oysaki reelde düşük ücretle çalıştırılan bu arkadaşlarımız bu kadar mutlu değiller. Ayrıca prim de aldıklarını zannetmem.

İzlediğim görüntüleri baz alarak konuşuyorum ki, müşterilerin aptal olmadığı unutulmuş durumda. Eğer izleyici kitlesi bunu hak ediyor deniyorsa bir şey diyemem fakat aklı başında “kaliteli” müşterilerin bu tarz reklamlardan etkilenmediğini tam aksine böyle samimiyetsiz bir şekilde kendisi memnun edilmemiş pompa personeli üzerinden prim yapma çabası komik bulunmaktadır. Ben şimdiye kadar hiç bir akaryakıt personelinin müşteriye kötü davrandığını görmedim. İşin ilginç tarafı herhangi iki markanın personelleri arasında da bir fark olmadığı açıkça bilinmektedir. İş böyle iken kalkıp bizim personelimiz daha içten daha yardımsever daha çok güler daha çok daha daha daha diye reklamlar çekmek son derece samimiyetsiz bulunmaktadır.

 Nacizane tavsiyem şudur ki, daha gerçekçi reklamlar tasarlanmalı ve müşteri neye para veriyorsa o öne çıkarılmalı. Ben kendime soruyorum, akaryakıt seçimi yaparken neye bakarım ? Cevap çok açık, arama zarar vermeyeceğini düşündüğüm, motoruma katkısı olduğuna ve daha uzun mesafe gideceğine inandığım yakıtı seçiyorum. Genel müşteri kitlesi de böyle düşünüyor. Bu konular üzerine reklamlar çekilirse daha başarılı olacaktır.

  Çin Seddi Uzaydan Gözüküyor Mu ?
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.