Samsung TV ile Airpods Pro Kulaklık Bağlantısı Tecrübem

samsung tv airdpods pro kulaklık

Bluetooth kulaklığımla televizyon karşısına geçip oturduğumda aklıma televizyona bağlanma fikri geldi. Kulaklığım Airpods Pro ve televizyonum Samsung TU8000 serisi. Aslında çok basit bir iki adım ile bağlanabiliyorsunuz.

Ayarlara gidip Ses’e gelin Bluetooth’u seçin ve arama yapmasını bekleyin eğer kulaklığınızı görmez ise kulaklığın arkasındaki düğmeye 15 saniye veya öndeki ışığın rengi değişinceye kadar basılı tutun ve bırakın. Tv, kulaklığı gördüğünde seçin ve eşlenmesini bekleyin. Kolayca işlem tamamlanıyor.

Samsung tv ile Airpods Pro‘nun bağlantısı ne kadar kolay olsa da performanslarından memnun kalmadım. Her şeyden önce ses seviyesi nedendir bilmiyorum düşük geliyor. Ne televizyonda ne de kulaklıkta bir arıza olmamasına rağmen ikisi birlikte çalıştığında maalesef ses düşük geliyor ve yaptığım aramalarda yabancı forumlarda da aynı sorunun konuşulduğunu gördüm.

Bir diğer mesele ise uygulamalar arası geçiş yaptığımda, hatta uygulama içinde video değiştirdiğimde bile bağlantı kopmamasına rağmen sesin gitmesi. Örneğin Tv+ izlerken Youtube uygulamasına geçtiğimde ses gidiyor aslında bağlantı kopmuyor düzeltmek için ayarlara sekmesini açıp ses kısayolunun üzerine gelip tekrar çıkış olarak kulaklığı seçiyorum ve ses gelmeye başlıyor. Aynı şekilde diyelim ki Youtube’da bir videodan başka birine geçtim yine aynı sorunu yaşıyorum. Yaklaşık 15 dakikalık deneme yaptım %80 bu anlattığım şekilde sesin gittiğine şahit oldum.

Toparlamak gerekirse Samsung TV ile Airpods Pro’yu eşleştirmek mümkün fakat ses deneyimi çok kötü. Ses hem kesiliyor hem de kesilmediği süre boyunca düşük ses yüksekliği ile işitiyorsunuz. Söylediğim gibi yabancı forumlarda bu konu çok kez tartışılmış ve kısacası Samsung’dan bu hata için bir güncelleme gelmesi bekleniyor.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments