Sanal Gerçeklik Gözlükleri Artık Gerçek

Sanal Gerçeklik Gözlükleri Artık Gerçek
Ocak 14 16:40 2015

Sanal gerçeklik gözlükleri dendiğinde aklınıza ilk olarak ne geliyor ? Sanal gerçeklik gözlükleri ilk kez 1993 yapımı Cezalandırıcı adlı filmde karşımıza çıktı. İlk defa sinemada izlediğimiz ve geleceğin aygıtı olarak gördüğünüz bu cihazlar artık hayatımızda yer almaya başlayacak.

Cezalandırıcı adlı filmde süper bir polis olan john devlet tarafından dondurulur ve 2032 yılında tekrar çözülür. Aradan geçen onlarca yıldan sonra teknolojinin geldiği noktaya hayret eden John her şeyi eski usülle halletmeye çalışır. Her ne kadar uğraşırsa uğraşsın teknoloji çok gelişmiştir ve her şey çok değişmiştir. İnsanlar artık sanal gözlükler ile seks yapmaya bile başlamıştır.

Sanal gerçeklik gözlüklerini ilk defa bu filmde gördük geleceğin teknolojisi olarak gösterilen cihaz şimdilerde seri üretime geçmek üzere ve şimdiden YouTube 360 derecelik videoları destekleyecek alt yapıyı hazırlamış bulunmakta.

Yakın zamanda Çin’de üretilecek olan sanal gözlükler tüm dünyaya yayılacak ve insanlar 360 derecelik videoları izlemeye başlayacak. Evlerde izlenmek üzere sanal gerçeklik gözlüklerine uygun olarak çekilmiş filmler üretilecek. Hepimizi yepyeni bir internet deneyimi bekliyor .

  Letgo'da Para Ödemesi Nasıl Yapılır?
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.