Şifreli Kanal Çözen Uydu Alıcıları

Şifreli Kanal Çözen Uydu Alıcıları
Mayıs 04 12:51 2016

Şifreli kanalları çözen uydu alıcıları vardır. Bu yazımızda size bu cihazlardan, nasıl temin edeceğinizden ve nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğim. Öncelikle şifreli yayınların neden kapalı olduklarından bahsedelim. Televizyon yayıncıları program aralarında reklam vererek para kazanır. Bunun dışında bir de kanallarını şifreli frekanslara geçirerek aboneleriden de ekstra gelir elde etmektedirler. Bunu sadece açgözlülük ile bağdaştırmamız doğru olmaz çünkü fazla gelir elde edilen tv kanallarından devasa prodüksüyonlar çıktığınıda defalarca gördük. Şimdi gelelim asıl konuya hangi uydu alıcıları şifrelleri çözme yani kırma yeteneğine sahiptir ?

Şifreli Kanalları Çözen Uydu Alıcıları Hangileri ?

Şifreleri çözecek olan uydu alıcıları linux işletim sistemine sahip olan uydu alıcılarıdır. Bu uydu alıcıları linux sayesinde bünyelerinde programlar çalıştırarak tıpkı bir bilgisayar gibi hesaplamalar ve işlemler yapabilirler. Linux işletim sistemine sahip olanlar arasında en meşhur olan ve hakkında tonlarca bilgiye ulaşabileceğiniz cihazlar Dreambox marka olanlardır. Sıradan biz izleyici olarak yapmanız gereken tek şey bir Dreambox ve bir server üyeliği almanız.

Şifreli Kanalları Çözen Uydu Alıcıları Neden Server’a İhtiyaç Duyar ?

Dreambox cihazınıza herhangi bir tv paketinin kartını takabilir o kanalların şifresini kaldırabilirsiniz. Peki tüm dünyadaki yayınları izlemek isterseniz 100 tane kartı nereye takacaksınız ? Hatta maç,sinema,yetişkin, belgesel, çocuk derken bütün kartlara ne kadar para ödeyebilirsiniz ? Her ay yaklaşık 5000 TL televizyona verebilir misiniz ? İşte bu dertleri çözmek için server hizmetleri başladı. Server hizmeti satan kişiler her ay yaklaşık 5000 Tl kart parası ödüyor bilgisayar sistemlerine bu kartı tanıtıyor ve size yaklaış 100 TL gibi bir ücretler server hizmeti satıyor. İşte bu hizmetin adı CCCAM server. Gördüğünüz gibi insanlar bu aşırı fiyat farkından dolayı şifre çözen uydu alıcılarını tercih etmekte ve server hizmeti almaktadır.

  iPhone Şifresi Nasıl Çözülür ? iOS Ekran Kilidi Kırma

Basitce Şifreli Kanalları Çözen Uydu Alıcıları Nasıl Kullanılır ?

Üstünüze düşen çok şey yok, bir dreambox bir de server hizmeti satın alacaksınız. Server hizmetini dreambox satın aldığınız yerden temin edebilir veya yardım alabilirsiniz. Dreamboxunuzu aldığınız zaman satıcı sizin için server ayarlarını yapıp öyle teslim ediyor. Size düzen evinize gidip dreambox’a elektrik, internet ve görüntü kablosunu takmak. Hepsi bu. Artık binlerce kanalı şifresiz ve sınırsız izleyebilirsiniz.

Şifreli Kanalları İzleme [Acemiler İçin]

Yorum Yap

1 Yorum

  1. fahri güzel
    Nisan 23, 22:58 #1 fahri güzel

    hey gidi dreamboxlar hey ne günlerdi :) aslında hd kalite oynatıcı olarak kullanmak lazım ama bu akıllı televizyonlar falan bitirdi dreambox olayını

    Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.