Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları. Cilt ne kadar temiz ise o kadar güzeldir. O zaman oluşumu çok kolay olup da cildin pürüzsüzlüğünü engelleyen siyah noktalardan nasıl kurtulunur? İşte size evde kolayca uygulayabileceğiniz güzellik önerileri.

1.Buhar Banyosu

Bir kaba koyacağınız sıcak suyun buharı ile cildinizde oluşmuş olan gözenekler genişleyecek ve peeling ile temizlemeye müsait hale gelecektir. Daha etkili bir sonuç için kabınıza birkaç kaşık elma sirkesi ekleyebilirsiniz. Sonra da o su ile ıslattığınız bir havluyu yüzünüzün üstüne koyun birkaç dakika bekletin, tüm buharın yüzünüze gelmesini sağlayın. Sonrasında ise peelinginizi uygulayabilirsiniz.

2.Yumurta Akı Maskesi

Bir yumurtayı kaba kırın ve iyice çırpın. İnce bir tabaka halinde cildinize sürün. Kuruduktan sonra ikinci bir kat daha uygulayın. 10-15 dakika sonra siyah noktalar kendini dışarı atacaktır ve böylece kolayca temizleyebilirsiniz.

3.Sıcak Bal Maskesi

Yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar balı biraz ısıtın ve içine yine aynı miktarda buğday tohumu ekleyin. Eğer buğday tohumunuz yoksa birkaç damla limon suyu da kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz maskeyi siyah noktalarınızın üstüne sürün ve birkaç dakika ovalayın. 10-15 dakika yüzünüzde bekletin ve ılık su ile durulayın.

4.Elma Sirkeli ve Karbonatlı Maske

Karbonatı ve elma sirkesini macun kıvamına gelene kadar karıştırın, macun kıvamına geldikten sonra siyah noktaların üzerine uygulayın. 5-7 dakika bekleyin ve bol su ile durulayın.

  1. Yoğurt Maskesi

1-1,5 yemek kaşığı yoğurdun üstüne birkaç damla limon suyu ekleyin. İyice karıştırın. Hazırladığınız yoğurtlu maskeyi tüm yüzünüze uygulayın, 10-15 dakika sonra bol su ile yıkayın.

6.Yulaf Maskesi

1 yemek kaşığı kadar yulaf ununu suda pişirin. Kıvama geldikten sonra 1 tatlı kaşığı badem unu da ekleyebilirsiniz. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürüp ovun. 10-15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

  Postpartum Depresyon( Doğum Sonrası Depresyonu) Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.