Solidworks Dosyası Açılmıyor İse Çözümü

solidworks failed to open unable to open

Solidworks dosya açılmıyor, solidworks dosyası açılmıyor, solidworks sağlam dosyayı açmıyor, solidworksde yapılmış çizim açılmıyor, solidworks parasolid açmıyor, solidworkds igs açmıyor, unable to open file, failed to to open… Sağlam dosya neden açılmaz ? Bu konuya değineceğim.

Geçenlerde başıma gelen bir sorunu şans eseri çözdüm ve sizinle paylaşmak istiyorum. Bir başkasından çeşitli uzantı yani dosya tiplerinde kaydedilmiş olan solidworks dosyalarını bir türlü açamadık. Hiç bir sorun görünmüyordu. Versiyonlar uyumluydu ama dosya açılmıyordu.

Bir süre anlam veremedim ve aklıma gelen bir şeyi deneyip olayı çözdüm.

Solidworks dosyası açılmıyor

Sağlam solidworks dosyası açılmıyor ise büyük ihtimalle dosya adında Türkçe karakter sorunu var. Size gelen dosyanın sağlam olduğunu biliyorsunuz ve dosya adında *,â gibi karakterler var ise bu karakterleri silin hatta dosyanın adını “abc” yapın ve şimdi açmaya çalışın. Göreceksiniz ki sorun çözülecek.

Bu tarz hatalar sadece solidworks’de değil diğer yazılımlarda da olabilir. Size gelen dosyada Türkçe kararakter sorunu var ise ve dosya açılmıyorsa mutlaka dosyayı yeniden adlandırın ve tekrar deneyin.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapmayı unutmayın.

Geri Dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir