Solidworks Dosyası Açılmıyor İse Çözümü

solidworks failed to open unable to open

Solidworks dosya açılmıyor, solidworks dosyası açılmıyor, solidworks sağlam dosyayı açmıyor, solidworksde yapılmış çizim açılmıyor, solidworks parasolid açmıyor, solidworkds igs açmıyor, unable to open file, failed to to open… Sağlam dosya neden açılmaz ? Bu konuya değineceğim.

Geçenlerde başımıa gelen bir sorunu şans eseri çözdüm ve sizinle paylaşmak istiyorum. Bir başkasından çeşitli uzantı yani dosya tiplerinde kaydedilmiş olan solidworks dosyalarını bir türlü açamadık. Hiç bir sorun görünmüyordu. Versiyonlar uyumluydu ama dosya açılmıyordu. Bir süre anlam veremedim ve aklıma gelen bir şeyi deneyip olayı çözdüm.

Sağlam solidworks dosyası neden açılmaz ?

Türkçe karakter sorunu sebebiyle açılmaz. Arkadaşlar size gelen dosyanın sağlam olduğunu biliyorsunuz ama dosya adında *,â gibi karakterler var ise silin hatta dosyanın adını “abc” yapın ve şimdi açmaya çalışın. Göreceksiniz ki sorun çözülecek.

Bu tarz hatalar sadece solidworks’de değil diğer yazılımlarda da olabilir. Size gelen dosyada türkçe kararkter sorunu var ise ve dosya açılmıyorsa mutlaka dosyayı yeniden adlandırın ve tekrar deneyin.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapmayı unutmayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.