T.C. UKİM MÜDÜRLÜĞÜ – İSTANBUL 0212 567 65 65

PTT uluslararası kargo işletme müdürlüğü için tıklayınız. Telefon numarası, iletşim bilgileri ve adresi burada bulabilirsiniz .Aşağıdaki yorumlar bölümünden elen kargolarınız ile ilgili yaşadığınız sorunları belirtebilir yardım isteyebilirsiniz. Yurt dışından gelen kargoların iki takip numarası olur biri gönderici ülke tarafından verilen biri de PTT tarafından verilendir. Ukim’de işlem yapabilmek için gönderinizin PTT tarafından verilmiş takip numarasını öğrenmek zorundasınız.

PTT UKİM – ULUSLAR ARASI KARGO İŞLEME MERKEZİ

Adres: Bedrettin Dalan Cad. İkitelli OSB Aykosan Sanayi Sitesi 2. Kısım İkitelli

Telefon: 0212 567 65 65 veya 0212 544 49 82

PTT UKİM TAKİP KODU NASIL BULUNUR ?

Örneğin Alman DHL Post ile gönderiniz gelmiş ise DHL’in sitesine dhl takip numarasını girip transfer detaylarına bakınız. Örneğin şu tarihte göncericiden teslim alındı, şu tarihte merkeze götürüldü gibi bilgiler yer alır. O satırlardan birinde gönderi yurt dışına sevk edildi yazar açıklama kısmında ise PTT’nin web sitesi ile birlikte PTT tarfından tayin edilmiş kargo takip numarası vardır ve CL ile başlar. Bu örneğimizi Almanya için verdik sizde aynı şekilde diğer ülkelere uygulayabilirsiniz. Yahut gönderici kişiyi arayıp bu takip numarasına sahip olup olmadığını sorabilirsiniz.

UKİM TELEFONLARA CEVAP VERMİYOR ise,

Bazı zamanlar ukim yoğunluktan dolayı telefonlara cevap veremeyebilir bunun yerine oraya giderek kargonuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Twitterati Ne Demektir? Kimlere Denir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.