TextGrabber Nedir ? TextGrabber Nasıl Kullanılır ?

TextGrabber Nedir ? TextGrabber Nasıl Kullanılır ?
Haziran 18 19:08 2016

TextGrabber, yazdırılmış metni çevrimdışı olarak dijitalleştiren bir mobil uygulamadır. Uygulamayı mobil cihazınıza App Store veya Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamayı açtığınız zaman karşılaşma ekranında “Küresel standart ABBYY OCR ile her türlü metin kesitini dijtalleştirin! İnternet bağlantısı gerekmez. Tanınan tüm metni tek bir tıklama ile tercüme edin. Sonuçları istediğiniz gibi paylaşın: kopyalayın, gönderin, yayınlayın.” mesajını okuduktan sonra ister ipuçları aboneliği için eposta adresinizi girersiniz isterseniz de sağ üstteki çarpıya basarak uygulamaya geçebilirsiniz.

 Uygulama kameraya erişme izni isteyecektir. İzin verin. Ardından kamera açılacak. Dijitalleştirmek istediğiniz metne kamerayı tutarak resim çekiniz ardından uygulama çeviri işlemine başlayacak ve fotoğraflarınıza erişim izni isteyecek. Kabul ederek, resimden metne dönüştürdüğünüz içeriğe ulaşabilirsiniz.

TextGrabber, tüm dönüştürmeleri geçmiş sekmesinde biriktirir. Önceki dönüştürmeleri görmek için sol alttaki menüye dokunun geçmiş listelenecektir. Burada silme işlemleri yapmak için sağ üstteki düzenle tuşunu kullanabilirisiniz.

Uygulamayı bugün iyice test ettim. Gerçekten muhteşem bir başarısı var, bunu hiç okuyamaz dediğimiz yazıları bile okuyup çevirdi. Metne dönüştürdüğünüz içerikleri artık istediğiniz gibi düzenleyebilir, kopyalayabilir veya tercüme edebilirsiniz.

Bu uygulama özellikle öğrenci, akademisyen ve editörlerin çok işine yarayacak. Aslında bu tip uygulamalar ilk defa üretilmedi. Daha önce de vardı fakat bu denli başarılı olana hiç rastlamamıştım. Temiz bir kağıdı çektiğiniz zaman neredeyse hiç hata yapmıyor. Yapar diye bekliyorum ama metinde hiçbir hata bulamıyorum. Şaşırtıcı derecede başarılı olmuş. 

Uygulamayı ücretsiz olarak indirdim fakat ücretsiz olarak kalacak mı emin değilim çünkü uygulama içerisinde reklam bulunmuyor. Tavsiyem, ücretli olmadan hemen indirmeniz.

  WordPress’de Bir Yazıyı Yoruma Kapatma, Yorumları İptal Etme
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.