Tumblr’a Nasıl Girilir ? Yasak Kaldırma 2016

Tumblr’a Nasıl Girilir ? Yasak Kaldırma 2016
Mayıs 15 00:42 2016

Tumblr’a nasıl girilir ? Tumblr sitesine uygulanan yasak nasıl aşılır ? Bu yazımızı okuyarak tumblr’a rahatlıkla girebilir. Hiçbir engel yokmuş gibi sosyal paylaşı sitesini kullanmaya devam edebilirsiniz. Bazı durumlarda hükümetler hukuka aykırı içerikten dolayı bir web sitesine erişime kapatabilir. Bu durumun sebebi kurunun yanında yaşında yanmasıdır. Milyonlarca üyesi ve kullanıcısı olan tumblr’da bir kişi o ülkenin hukukuna aykırı paylaşımlar ve yayınlar yaptığı zaman domain bütün hesapları kapsadığı için tüm site erişilmez hale geliyor.

 tumblr nasıl girilir

Tumblr’a Nasıl Girilir ?

Tumblr’a giriş yapabilmek için bilgisayarımızın DNS adresini değiştirmemiz gerekiyor.  Sağ alttaki saatin yanında olan kablosuz ağ ikonuna tıklayın. Açılan küçük pencerenin altındaki Ağ Paylaşı Merkezi’ne tıklayın. Açılan pencerede sol üstteki bağdaştırıcı ayarlarını değiştire tıklayın. Hangi bağlantıyı kullanıyorsanız ona sağ tıklayıp özellikler butonuna basın. Gelen pencerede ”İnternet protokolü sürüm 4(TCP/IPv4)’ün üstüne tıklayıp özellikleri seçin. Çıkan ekranda en altta ”Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan” Butonunu aktif hale getiriyoruz ve aşağıdaki dns adreslerinden birini girin.

Hızlı ve Güncel Dns Adresleri:

209.244.0.3 – 209.244.0.4

208.67.222.222 – 208.67.220.220

  Resim Kalitesi Değişmeden Boyutunu Küçültme
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.