Tumblr Ücretli Mi ? Paralı Mı ? Mutlaka Okuyun

Tumblr Ücretli Mi ? Paralı Mı ? Mutlaka Okuyun
Mayıs 02 10:54 2016

Tumblr ücretli mi ? Tumblr, milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından biridir. Blog tarzında yazılalrınızı, resimlerinizi, videolarınızı veya linklerinizi paylaşabileceğiniz gelişmiş bir web sitesidir. Bugün Türkiye’den dahi milyonlarca kullanıcısı vardır ve halen büyümektedir. Bu büyümenin yanında akla bazı soru işaretleri geliyor.  Tumblr’a kayıt oluyoruz ama fatura kesmesinler ? Birden bire karşımıza yüzlerce dolar borç çıkmasın ?

Tumblr uygulaması paralı değildir. Yani siteye kaydolup birşeyler paylaşmak için para ödemezsiniz. Tıpkı facebook gibi twitter gibi istediğinizi yapabilirsiniz. Hiçbir ücreti yoktur. Nasılki telefon oyunlarında uygulama için satın alma muhabbeti var Tumblr’da da mesele böyledir. Eğer ücretli premium temalardan birini almak isterseniz parasını ödemelisiniz. Onun haricinde sırf kaydolup kullanıyorsunuz diye kimse size fatura kesemez. Sadece normal bir web sitesine girer gibi internet parası ödersiniz ki bugün herkes fiber veya adsl internet paketi kullanıyor. Yani internet faturanız ne geliyorsa öyle devam eder.

Bazı yerler tumblr’ın paralı olduğu yazıyor. Kimileri birden bire kendisine yüzlerce dolar para kesildiği yazıyor. Bunlar yalandır. Bu yalanları yaklaşık 4 yıl önce tumblr’ın yaygınlaştığı dönemde Türk kullanıcılar siteye ergenlik çağında olan kitle kayıt olup boş kalabalık yaratmasın düşüncesiyle ortaya attılar ve bir çok sitede bu tarz yazılar yazdılar.

Mantıklı düşünürseniz siz de ücretli olmadığını anlarsınız. Hiçbir şahsi bilginizi vermeden hatta kredi kartınızı bile eklemeden nasıl ödeme yapacaksınız ki ? Ya da sizden nasıl para kesecekler ? Düşününce komik geliyor değilmi. Sonuç olarak tumblr paralı değildir .Ücretsizdir.

 

  One More Step Hatası Nedir ?
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.