Turkcell Tv+’ın En Başarılı 4K Cihazı

sagemcom-tv-4k-cihaz

Uzun zamandır Turkcell Tv+ (Tv Plus) kullanıcısıyım. Cihazlar hakkında bilgilerimi paylaşmaya karar verdim. İlk abone olduğumda televizyonum çok iyi değildi ama daha sonra 4K destekli bir televizyon alınca Tv+’ın görüntü kalitesi sırıtmaya başlamıştı.

Arayıp durumu söyleyince size cüzi bir farkla 4K cihaz verebiliriz demişlerdi ben de kabul ettim.

Önce ilk gelen standart kutudan bahsedeyim (Huawei’di galiba) modelini hatırlamıyorum ama ilk üyelere genel olarak aynı kutudan veriyorlar galiba, kanal geçişleri yavaştı, kanal bilgileri geldikten sonra yayın gelirdi ve görüntü kalitesi pek iyi değildi.

İkinci cihazım ise SAGEM’in ürettiği bir modeldi.

Görüntü kalitesi daha iyiydi bu modelde ama ilginçtir onda da kanal geçişleri yavaştı ayrıca fan sesi belli bir zamandan sonra ortamın sessizliğini bozmaya başlamıştı.

Bir kaç kez arayıp fandan ve kanal geçişlerinden şikayet edince bana başka bir model getirdiler.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz cihazı 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum, fansız ve sessiz, görüntü kalitesi iyi ve kanal geçişleri hiç olmadığı kadar hızlı gerçekten en beğendiğim cihaz bu oldu. Tasarımı ve plastik kalitesi de iyi olduğundan çirkin durmuyor. Altına baktım Fransız menşeli Çin üretimi ve Sagemcom tarafından Turkcell için üretilmiş.

Buna karşın eklemeden edemeyeceğim son zamanlarda sabah ilk açma sırasında televizyon açılıyor ama cihaz ölü taklidi yapıyor, kumandadan aç kapat yapmak işe yaramıyor, gece kapatsam bile sabah açarken tepkisiz davranıyor. Her akşam fişini çekip sabah takmak da zahmetli olacağından böyle idare ediyoruz.

Bu sorun can sıkıcı bir seviyede değil ama haftada 1 muhakkak yapar. Tek çare fişini çekip geri takmak oluyor. Bunu yaptığımda normal bir şekilde çalışmaya başlıyor.

Eğer sizde Tv+ kullanıyorsanız, cihazınızın modeli ve performansı hakkında aşağıdan yorum yaparsanız sevinirim. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments