Twitter’da Gerçek Takipçi Arttırmanın Kesin ve Organik Yöntemi

Twitter’da Gerçek Takipçi Arttırmanın Kesin ve Organik Yöntemi
Kasım 10 16:05 2015

Twitter takipçisi arttırmak için internette dolanıp durdunuz ama birşey bulamadınız. Herkes gel sana takipçi satayım dedi. Bütün sonuçlar takipçi satanlar var kampanyalar bir dünya fiyatlar çeşit çeşit. Peki dedin takipçi aldın, bir baktın ki tırt. Yani verdiğin para saman alevi gibi yanıyor. Twitter’a reklam vereyim diyorsun olmuyor, hem çok pahalı hem ülkemizde geçerli değil.  Yani anlayacağın bu twitter meselesi tam bir bela !

Size twitter takipçi sayınızı nası larttıracağınızı birazdan taktikleri ile anlatacağım. Yöntemimin kesinlikle çalıştığına, organik olduğuna ve hiçbir dalavere içermediğine emin olun. Ben bu hint kumaşını çok aradım, sizlerle de paylaşıyorum.  Yöntemime geçmeden önce size kendi serüvenimden bahsetmek istiyorum.

Teknobilim için Twitter hesabı açarken aklımdan geçen şuydu. Benim burada binlerce takipçim olursa ben her yazdığım yazının linkini orada paylaşırım hem insanlar haberdar olur hemde site için ekstra hit gelmiş olur. Tamam niyet güzel, hesabı açtık düzenli içerik giriyoruz takip ediyoruz fakat hiçbir gelişme yok en azından hedefime giden yolda hiç ilerleyemediğimi anladım.

Çalışmalar devam ederken, takipçi satın alma meselesi popüler oldu. Ünlüler takipçi satın alıyor, milletvekili adayları takipçi satın alıyor. Tam bir panayır havası. Sürekli takıldığım webmaster forumlarında da takipçi satıyorum diye bağıran adamlar çıkınca ister istemez içime kurt düştü. Acaba twitter’da işler böyle mi dönüyordu ? En sonunda merakıma ve prestij arzuma yenik düşüp takipçi satın almaya karar verdim.

Önce 1.000 takipçi ile başladım, bot olduğunu fark ettim. Anladım ki gerçek olmayan hesaplar ile takipçi arttırılıyordu. Her neyse ikibin üçbin daha derken 20000 takipçiye ulaştım tabiki bunların arasında gerçek takipçiler de var fakat orantı çok düşüktü. Sayının yüksek olmasıyla şu yanılgıya kapıldım. Şeytan resmen ruhumu esir almıştı. Düşünüyordum ki, takiçi sayısı çok olduğundan gerçek takipçiler de “ünlü bir hesap olmalı” deyip takip edeceklerdi. Öyle olmadı. Ne yazıkki tam bir fiyasko yaşadım.

  iPhone'u Smart Tv için Mouse ve Klavye Yapmak

Takipçi satın almanın hiçbir işe yaramadığını anlamam uzun sürdü, organiz yumurtanın değerli olduğu şu devirde parayla saadet olmayacaktı. Uzun uzun araştırmalar yaptım ne yapmalıyım diye düşündüm. En sonunda hem yolumu buldum hem kendimi. Karar verdim. Önce bot dediğimiz sahte hesapların hepsini silecektim, acımadan bütün o rakamları yok edecektim. Sadece gerçek takipçi kalacak ki, ben de gerçeği göreyim.

Şimdi size sürekli kullandığım en büyük yardımcımı açıklıyorum. Adı ManageFlitter. Bu site twittera erişim sağlayarak hesabınız üzerinde adeta bir hükümdar olmanızı sağlıyor. Yetenekleri çok gelişmiş ve rakipleri olsa ble benim için başucumun olmazsa olmazlarımdan.

Manageflitter Nedir ?

Aplikasyonlarla donatılmış bir web sitesi. Adresi ise manageflitter.com. Siteyi kullanırken abone olmanız şart. Ben düşük plana aylık 12 USD ödüyorum ve neredeyse hergün kullandığımdan bu para gözüme bile gelmiyor. Manageflitter ile Toplu Follow, Toplu Unfollow, Toplu Block yapabilirsiniz.  İstediğiniz hesabın tüm takipçilerini veya tüm takip ettiklerine toplu follow, unfollow, block uygulayabilirsiniz. Tweet arayarak o kelimeyi kullanan tüm hesapları listeleyebilirsiniz. En çok izlenim olan saatte geri dönüşümü sağlam bir tweet atabilirsiniz.

Daha basitçe anlatayım. Unfollow seçeneğinde,  Not Following Back – Sizin geri takip etmeyenleri, No Profile Image – Profilinde resim olmayanları, Non-Turkish – Türkçe tweet atmayanları, Inactive – hesap pasif olanları, Fake – sahte hesapları ve mute hesapları listeleyebilirsiniz.

Follow seçeneğinde, Copy Followers’ı seçip bir hesabın tüm takipçilerini, Copy Following’i seçip bir hesabın takip ettiği tüm kullanıcıları, Follow by Username’i seçip toplu yazdığınız hesapları, You Don’t Follow Back’i seçip sizin geri takip etmediklerinizi ve daha bir çok kriterde hesabı listeleyebiliyorsunuz.

Listelediğiniz hesapların hepsini seçip, toplu follow / unfollow / block yapabilirsiniz.

Manageflitter Nasıl Kullanılır ?

Manageflitter.com adresine gidin. Açılan sayfada START düğmesine basın. Ardından twitter hesap bilgilerinizi girerek gerekli izinleri verin. Bu işlemin ardından hesabınız kurulmaya başlayacaktır. Manageflitter Twitter’dan tüm tweetlerinizi, takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi ve diğer bilgilerinizi çekerek analiz etmeye başlayacaktır. Eğer işlem uzun sürerse beklememek için mail adresinizi girip hazır olduğunda size mail gönderilmesini isteyebilirsiniz.

  WhatsApp Bilgisayarda Chrome Üzerinden Nasıl Kullanılır?

Ben Twitter Takipçilerimi Nasıl Arttırdım ?

İzlediğim yolu size göstereceğim siz de aynısını yaparak organik ve hiçbir zararı olmadan takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Öncelikle @takibetakip @takipleselim gibi etiketleri bol kullancaksınız. Bunu bilin. Ben hatta bu kelimeleri biyografi alanıma bile ekledim. Manageflitter’e abone olup beni takip eden tüm fake/bot/pasif hesapların hepsini block işlemi uygulayarak sildim. Böylelikle şişirilmiş takipçi sayım gerçek rakamlara 7bin kadara düştü.

Temizliği bitirdikten sonra, takipçi arttırma işlemine başladım. Hergün düzenli olarak yaklaşık 2.000 kişiye takip isteği gönderiyorum ve 300-400 kadarı beni geri takip ediyor. Yani günlük gerçek 300-400 takipçi elde etmiş oluyorum. Hangi kriterlere uygun hesapları takip edeceğinizi iyi belirlemelisiniz. Ben önce twitter takipleşme ile alakalı hesapları tespit ediyorum ve not ediyorum daha sonra bu hesapları Manageflitter’da Copy Followers sayfasına yazıp ilk 1000 hesabı getir diyorum. Gelen hesaplarda Hepsini Seç’e tıklayıp. Follow yapıyorum.

Yaptığım takip şu anlama geliyor. Kardeşim duydum ki takibetakip felsefesini benimsemişsin ben seni takip ettim sıra sende. Gerçekten de seri bir şekilde size akın başlayacağından kuşkunuz olmasın. Takipleşme ile alakalı hesapları tespit edip takipçilerini takip ettiklerini follow yapın.

Follow stratejim bu şekilde. Unfollow stratejim ise şöyle. Sürekli takip işlemi uyguladığımdan kısa süre içinde geri takip etmeyenleri silme işlemi uygularsam verim alamayacağımı anladım. Bu yüzden hergün düzenli follow yapmanın yanı sıra, 15 günde bir beni geri takip etmeyenleri unfollow yapıyorum.

Siz de bu şekilde işlem yaparak organik gerçek takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Manageflitter’da yardıma ihtiyacınız olursa bana yorumlardan yazmaya çekinmeyin. Son olarak bir hatırlatma yapayım, ben hesabımda belli zamanlarda RT yapanlara çekiliş düzenliyorum. Kulaklık, mouse, mousepad, mp3 player gibi hediyeler dağıtarak hem mention sayısını arttırmış hem de hesabıma ilgi çekmiş oluyorum. Herkese kolay gelsin.

  İlan Sitesi Nasıl Kurulur ?

Not: Manageflitter’da process işlemi için para vermeyin. Şarjlı matkap kullanın, traş makinanızı sökün. Uyanık olun .

Yorum Yap

2 Yorum

 1. oğuz akdeniz
  Kasım 19, 20:08 #1 oğuz akdeniz

  çok faydalı oldu..teşekkürler..

  Bu yoruma cevap ver
 2. hakankck83
  Kasım 21, 12:10 #2 hakankck83

  Faydalı olmuş ama ücretli olması biraz can sıkıcı açıkçası. takipçi arttırmak için belli firmaları takip etmek ve kampanya yapan firmaları takip ederek yükseltilebilir

  Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.