Ücretsiz ERP Yazılımları

Ücretsiz ERP Yazılımları
Nisan 29 15:57 2018

Sitemizin bu sayfasında sürekli ücretsiz ERP programlarını paylaşıyor olacağız. Unutmayın ki hiç bir ücretsiz kaynak planlama programı şirketiniz için özel entegre edilmiş bir yazılım kadar başarılı sonuç vermez, çünkü her şirketin kendine has departmanları, üretim reçeteleri, satış aşamaları ve prosedürleri vardır. Ücretli bir ERP satın alarak, şirketinizde gerçekten verimli kaynak planlaması yapabilirsiniz. Bu yazılımlar sadece çok küçük ölçekli şirketler, basit uygulamalar ve çalışma mantığını anlamak içindir.

  1. iDempiere : http://www.idempiere.org/

iDempiere size kaynak planlama, müşteri ilişkileri yönetimi ve tedarik zinciri modüllerini sunar.Genellikle 20.000-100.000 USD bütçeli şirketlere önerilen bu program upgrade edildiğinde 1.000.000 USD’lik bütçelere kadar hizmet verebilmekte. Bir ERP yazılımının yapabildiği herşeyi yapabilmekte, buna karşın uzun süren bir kurulum süreci vardır. Üretim planlama, stok planlama gibi sistemleri uygulamaya koyabilmek için ürünlerinizi ayrıntılarıyla sistemde veri tabanına girmek zorundasınız. Eğer yazılım kurma konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, bilgi işlemcilerden yardım alabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri:

2- Dolibarr : https://www.dolibarr.org

Dolibarr açık kaynak kodlu Windows, Linux ve MAC ile çalışabilen mükemmel yazılımlardan biri. Siteye girdikten sonra stabil versiyonu indirip kurabilirsiniz. Dolibarr ile fatura hazırlama, finans, pazarlama, müşteri ilişkileri yönetimi, stok takibi, yükleme takibi aklınıza bile gelmeyecek onlarca modül çalışabilmektedir. Ayrıca şirketinizde dolibarr kullandıkça daha sonradan ücretli/ücretsiz yeni modüller de indirip ekleyebilirsiniz.

Şuanda açık kaynak kodlu ERP yazılımları arasında en çok tercih edilen program Dolibarr’dır. Hiç değilse yükleyip örnek işlemler yaparak kendinizi ve şirketinizi sınayabilirsiniz. Ayrıca açık kaynak kodlu olmanın verdiği avantajla çok sayıda döküman da bulabilirsiniz.

3. Odoo Erp Programı – https://www.odoo.com

Odoo, özelleştirme yetkisi kısıtlanmış sürümünü ücretsiz olarak kullandıran bir program. Bu erp programı online olarak çalışıyor. Her zaman dediğim gibi, sadece üye olup biraz kurcalayarak kısa sürede tahmininizden fazla şey öğrenebilirsiniz. Ücretsiz versiyonunda 50 kişinin altındaki şirketlere self-servis şeklinde online olarak kullanabilme şansı verilmiş. Daha sonra ücretli versiyonunua geçerseniz kişi başı aylık 14 Euro vererek devam edebilirsiniz.

  İhracatta Müşteri Bulma Teknikleri 3: Google Maps

Odoo’da Muhasebe, CRM, MRP, E-mail pazarlama, Pazarlama gibi modüller hazır olarak karşınıza çıkıyor. Kesinlikle üye olmanızı ve kurcalamanızı tavsiye ederim.

Uyarı: Yukarıdaki yazılımlar genellikle açık kaynak kodlu veya DEMO lisanslıdır. ERP Program sitesi, hiç bir şekilde kırılmış diye tabir edilen yasa dışı yazılımları paylaşmaz. İndirmeler üreticilerin kendi sunucularından gerçekleşir. Virüs taraması yapmak, çalışıp çalışmadığını kontrol etmek kullanıcı sorumluluğundadır.
  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.