Van Gölü Canavarı Gerçek Mi? Efsane Mi?

Yıllardır var olan sorulardan biri; Van Gölü Canavarı Var Mı ? Çok kişinin ilgisini çekti, araştırmalara, sohbetlere konu oldu fakat hala olup olmadığı meçhul, bu yazımızda bizde bu konuya değineceğiz.

Yaptığımız araştırmalar neticesinde böyle bir yaratığın olup olmadığını siz okurlarımıza bırakıyoruz çünkü birçok kişinin yaratığın görünmesinin göz yanılmasından başka bir şey olmadığını söylemesine karşın bazı olay tanıklarıda, “Biz kesinlikle yaratık gördük, gözümüzün önünde idi.” diyor…

İsterseniz önce var olduğuna inananların, inanma sebeplerine değinelim. Aşağıdaki videoda gördüğünüz gibi bir yaratık var fakat, Van Gölü canavarı olduğu kesin değil, daha doğrusu bir canavar olduğu kesin değil, bilim adamları, “Eğer var ise gösterin, araştıralım familyasını,türünü belirleyelim o zaman.” diyor. Videodaki yaratığın da bir balık türü olabileceği düşünülüyor.

Videodaki tanıkların gördük demesi, canavarın varlığı için kesin bir kanıt değil çünkü çoğu kulaktan duyma şeyleri anlatıyor olabilir, kesinlik yok. Ayrıca garip bir nokta var ki, canavara çok farklı tasvirler getiriliyor, örneğin yaratığın boyu konusunda çok değişik nitel veriler dile getiriliyor.

Soldaki resim varlığı kesinleşmemiş olan ve Van Gölü Canavarı olarak bilinen yaratığın, bölge halkı tarafından genel olarak düşünülen şeklidir. Resimde yaratığın ayaklarıda var fakat kimse bu canlıyı karada görmemiş şimdiye kadar, nerden çıktı peki bu ayaklar ? Suda ise canavar olarak nitelendirdikleri canlının uzun bir vücudu beliriyor, bilim adamlarıda bu konu hakkında, yaratığın bir su yılanı türü olabileceğini ifade ediyor.

 Aslında bölge halkıda canavarını sahiplenmiş hatta “Canavan, Cano” gibi isimler kullanmaya başlamışlar. Canavar eğer gerçekten var ise bir gün gündeme gelecek ve hakkettiği yeri alacak, en önemlisi ise türü belirlenip familyasına kadar geçmişi incelendikten sonra artık arşivlerdeki yerini alacak. Unutulmaması gereken bir nokta daha var, bölgenin turizmine büyük katkı sağlıyor. Örneğin turistler fırsat buldukça belki görürüz umuduyla tekne turlarını kullanarak bölgeye katkıda bulunmuş oluyorlar.

  Kayınvalide İle Yaşamak Boşanma Sebebi Mi ?

 Neticeye geldiğimiz zaman ancak şunu söyleyebiliyoruz, her ne kadar var dense de canavarın varlığı ve şekli kesin değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.