Vefasız İnsanlar Üzerine

Vefasız İnsanlar Üzerine
Mayıs 08 17:46 2016

Öylece yanınızdan geçip giderler bazen, bazen ise sizi gördüklerini fark edersiniz ardından kafalarını çevirip görmemiş gibi davranırlar, belki yıllarca aynı sırayı paylaştığınız bir dostunuz belki de eski kapı komşunuzdur. Göz temasından kaçınırlar, kızarırlar yanında biri varsa onunla başka tarafa bakarak konuşmaya başlarlar. Şapkaları varsa kafalarını eğerler. Araba ile geziyorlarsa önlerine bakarak yol alırlar, telefonla konuşuyorlarsa yüksek sesle konuşmaya başlarlar. Herkesin en az bir vefasızı var, kiminin oğlu, kiminin amcası, kiminin kuzeni. Doğalarında vardır vefasızlık, yanınızdan geçtikten sonra yavaşça dönüp bir kere bakıp hızlı adımlarla uzaklaşırlar.

 Hayatın kurallarındandır vefasızlık, bugün paran var yarın yokun manası bu gün dostun var yarın yoktur. En meşhur şairlerin konusudur, en sağlam kalemlerin mürekkebidir genelde. Görülen her vefasızlık yırtar insanın kalbini, dikilse bile eskisi gibi olmaz. Nefret ettirirler kendilerinden. Bazıları ise daha gariptir, anlam verilemeyen hareketler yaparlar tam yanınıza geldiklerinde bir kaç basit cümle kurarlar halinizi sorarlar, lakin bir kere yüzünüzü ekşitmişlerdir bir daha selam vermeye çekinirsiniz öylelerine.
Huyum kurusun, anlattığım tarzdaki kişileri durdurup inadına, havadan sudan konuşurum ağızlarını açtırmam. Biraz ezik durumuna düşürüp fiyakalı bir veda ile gönderirim gidecekleri yerlere. Ben dayanamam vefasızlara, yolda bir tanıdığımı görsem o hiç bakmasa bile Allah’ın selamını veririm eğer adamsa sohbet açılır. Değiller ise, gidecekleri yeri ve yetişmeleri gerektiğini söylerler. Konuşmayı ilk onlar bitirir.

Bazıları vardır ki üç kuruş para görüp kendilerini birşey zannederler, sanki dünya onlarındır istedikleri ortama girebilirler. Durum böyle değil tabi, öyle ortamlar var ki paranın kağıtdan öteye değeri yoktur. Bu tip insanlarla hiç muhattap olmam, kendileri selam verirlerse tek amaçları ya aldıkları arabayı, telefonu, elbiseyi göstermektir ya da bak ben adam oldum diye haykırmaktır, halbuki ne adam ne de madam olabilmişlerdir.

  AVM Psikolojisi: Alışveriş Sepetleri ve Çalan Müzik

Bu yazımda vefasızlara değindim, herkesin vefaya değer vermesini isteyerek yazımı bitiriyorum. Saygılar.

  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.