Vultr Güvenli Mi?

Vultr Güvenli Mi?
Haziran 26 22:29 2016

Vultr.com güvenli mi ? Bir server şirketi olan VULTR, 14 lokasyondaki sunucu çiftliğinde kendi sunucunuzu oluşturma imkanı sunuyor. SSD CLOUD SERVER yani ssd depolama aygıtlarıyla donatılmış VPS oluştururarak hemen kendi bulut sanal sunucunuzu oluşturabilirsiniz. Aslında digitalocean’ı biliyorsanız aynı tarzda bir şirkettir diyebiliriz. Bu kısa tanıtımı VULTR hakkında hiçbirşey bilmeyenler için anlattım. Şimdi biraz daha detaya geçelim.

Vultr’u ben VPS oluşturmak için kullanmaktayım fakat siz depolama alanı için de kullanabilirsiniz. Tüm sanal sunucularda SSD yani katı depolama birimleri kullanıyor buda malumunuz ekstra hız demek. Başlangıç paketi ise 5 USD ile başlıyor ve özellikleri kısaca şöyle; 1 CPU, 768MB RAM ve 1000 GB bandwith. Aslında 5 dolarlık paketler arasında karşılaştırma yaparsak bazı rakiplerin daha fazla  RAM kaynağı sunduğunu görüyoruz buna karşın ben biri Türkiye şirketi olmak üzere 4 ayrı şirketi denedikten sonra Vultr’da kalmayı tercih ettim. Özellikle uptime çok iyi. Güvenlik konusunda şimdiye kadar duyulmuş hiç bir şey yok, yani hiç kimsenin Vultr’dan şikayetçi olduğunu duymadım. Türkçe pek kaynak olmasa İngilizce forum ve sitelerde bolca övgü almakta.

  Blogun Karşısında Bekleyip Online Ziyaretçi Görünce Kudurmak
  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.