Windows 11 Sürükle Bırak Sorunu Çözümü

windows 11 sürükle bırak çalışmıyor

Windows 11’e geçenler gülümseyen bir yüz ifadesiyle masaüstünü incelerken saçma bir sorunla karşılaşıyor ve yüzler düşüyor. Windows 11’de bir dosyayı görev çubuğunun üzerine götürüp başka bir klasöre, masaüstüne veya programın üzerine götürdüğünüzde sürükle-bırak işlemi yapılamıyor.

Sorunla karşılaşanlar Microsoft forumlarında durumu belirtmiş ama henüz bir iyileştirme yapılmadı. Ben windows 11 kullanıyorum her güncellemede şimdi düzeltecekler mi acaba diye düşünüyorum ama sonuç hep hüsran.

3. Taraf yazılımlarla bu sorunu düzeltenler var ama güvenli olup olmadıkları tartışmalı olduğundan hiç birini indirip çalıştırmadım. Microsoft tarafından düzeltilmesini bekliyorum.

Peki bu sorunla nasıl başa çıkabiliriz ? Çözümü Nedir ?

Tekrar önceki windows sürümüne dönmek yerine şu şekilde bir çözüm buldum

Windows 11 Sürükle Bırak Çalışmıyor İse Şöyle Yapın:

Bir dosyayı masaüstüne sürüklemek istiyorsanız dosyayı sürüklemeye başladığınızda Windows Tuşu + D tuşuna basın. Karşınıza masaüstü gelecek ve dosyanız hala imlecin ucunda olacak mouse tuşunu serbest bırakın dosya masaüstüne düşecek.

Bir dosyayı başka bir klasöre sürükleme istiyorsanız; dosyayı sürüklemeye başladığınız anda ALT + TAB tuşlarına basın taşıma yapmak istediğiniz klasör belirince ALT tuşunu bırakın ardından mouse tuşunu bırakın dosya istediğiniz klasöre düşecek.

Diğer içeriklerimize de göz atmak için anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kolay gelsin.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments