Windows 11’de Kablo İle İnternet Paylaşımı

windows 11 internet paylaşımı interner aktarma kablo

Windows 11 yüklü bir bilgisayardan başka bir bilgisayara internet paylaşımı nasıl verilir ? Win 11’de Cat kablosu ile internet paylaşımı nasıl yapılır? Windows 11’de ağ paylaşımı ile başka bir cihaza nasıl internet verilir ? Win 11’de pc’den pc’ye kablo ile internet aktarımı nasıl yapılır ? Bu yazımda bu konuya değineceğim.

Windows 11 yenilenen arayüzü ile bazı işlemlerde kafa karışıklığına sebep olabiliyor aslında işler daha zor değil ama bazı şeylerin yeri değiştiği için bir süre alışmamız gerekecek. Windows 7 kullanırken yaptığım işlemlerin aynısını Windows 11’de yapmaya çalışınca zaman zaman tökezliyorum. Nereye koymuşlar şunu derken sağa sola bakıyorum. Bu konulardan biri de internet paylaşımı.

Wi-Fi’ye bağlı PC’den internetsiz bir Pc’ye kablo ile internet vermek istiyorum.

Konu aslında çok basit bir işlemden ibaret ama dediğim gibi yeni arayüz sayesinde bazen bazı şeyleri bulamadığım oluyor. Siz de aynı sorunu yaşamayın diye şimdi size nasıl yapılacağını göstereceğim. Windows 11 yüklü bilgisayarınızı ve internet erişimi olmayan bilgisayarınızı açın ve aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın.

1- Windows 11 yüklü bilgisayarda görev çubuğunda başlat simgesine tıklayın ve “ağ bağlantılarını görüntüle” yazın. En üstte beliren sonuca tıklayın.

2- Ağ bağlantıları penceresinde iken bağdaştırıcılarınızı göreceksiniz. Kablosuz bağdaştırıcınızın üzerinde sağ tıklayın ve özelliklere girin.

3 – Özellikler penceresinde aşağıdaki gibi paylaşım kutucuklarını işaretleyin. Ayrıca ayarlara girip içindeki kutucukların da işaretlenip işaretlenmediğini kontrol edin. Daha sonra tamama tıklayıp kapatın.

İşlem bu kadar. Şimdi bir Cat kablosu ile iki bilgisayarı birbirine bağlayabilirsiniz.

Merak ettikleriniz veya sormak istedikleriniz varsa aşağıda yorumlardan yazabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments